26 січня у міській раді пройшло засідання робочої групи зі створення Статуту територіальної громади міста Володимира-Волинського, в ході якої було розглянуто Проект документа та обговорено ряд його положень, які мають неоднозначне трактування. В засіданні взяли участь 17 із 32 членів робочої групи.

Нагадаємо, Статут є основним нормативно-правовим актом територіальної громади. Ухвалюється він відповідно до Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інших законів України, з урахуванням положень “Європейської хартії місцевого самоврядування”, ратифікованої Законом України від 15.07.97 №452/97-ВР.

А от щодо того, чи має цей документ вищу юридичну силу стосовно інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, відбулась ціла дискусія. Одні вважали, що не варто прописувати таке положення у проекті, адже тоді доведеться в ході підготовки рішень міськради посилатись між іншим і на Статут, інші запевняли, що коли Статут визнано своєрідною «Конституцією міста», то логічно, що він буде вищий від інших рішень ради, розпоряджень міського голови та наказів керівників виконавчих органів влади. Врешті, на пропозицію секретаря міськради, заступника міського голови Олега Свідерського,  більшістю голосів було схвалено таку редакцію вказаної статті проекту, де Статуту надається вища юридична сила стосовно інших місцевих актів.

Наступним дискусійним питанням стало визначення терміну «мешканці міста». Микола Гінайло переконував, що це можуть бути не лише громадяни України, а й громадяни інших держав або особи без громадянства, наголошено було також на тім, що людина може просто володіти майном на території міста, або вести тут свій бізнес, при цьому проживаючи за межами територіальної громади. Олег Тимосевич запропонував редакцію цієї статті проекту документа, де враховано і ці обговорювані категорії, і також студентів, які приїжджають на навчання до закладів, що розташовані в місті. З таким формулюванням і погодились.

Після тривалого опрацювання кількох статей, що стосувались розвитку медицини, освіти, молодіжної сфери, соціального захисту та екологічної безпеки, було досягнуто консенсусу у судженнях, що ці статті потрібно узагальнити та помістити в окремий блок. А от статтю щодо забезпечення громадського порядку і безпеки у зв’язку з ситуацією в країні, вирішили доповнити пунктами про територіальну оборону.

Ряд статей також було відправлено на доопрацювання. В той же час навіть не зважаючи на відсутність в державі закону про місцевий референдум, таку форму волевиявлення населення було включено до проекту Статуту.

З урахуванням сьогоднішнього опрацювання проекту документа, учасники робочої групи вирішили додатково ознайомитись з прикладами Статутів інших міст України, внести правки, які були озвучені в ході обговорення, а також після виконання поставлених завдань знову зібратись, уже у повному складі групи, для обговорення остаточного варіанту проекту Статуту.  

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!