Місто Рівне може стати обласним центром Волині. Про це під час засідання комітету зі стратегічного планування розвитку Луцька заявив депутат міськради Павло Данильчук, – повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

Так, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Світлана Сальнікова розповіла, що основними проблемами міста, які впливають на комфорт проживання лучан, є відтік молоді, низький розвиток інфраструктури, засміченість та мало можливостей для самореалізації.

Натомість керівник Волинського обласного громадське об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк зауважив, що згідно з результатами SWOT-аналізу міста, проблеми та переваги обласного центру можна виокремити у п’яти напрямках: географічне розташування, внутрішні та зовнішні транспортні комунікації (питання логістики); населення та трудові ресурси; міська інфраструктура; економіка, інвестиційний потенціал; туризм.

Своєю чергою, Павло Данильчук поцікавився, яка користь від цих досліджень та які конкретні дії пропонує Петро Гоцалюк.

«У міському бюджеті закладені кошти на стратегічний розвиток міста. Через два роки місто Луцьк може втратити статус обласного центру, поступившись Рівному. Тому за півтора року потрібно показати, що ми можемо та вміємо», – звернувся депутат.

Петро Гоцалюк відповів, що стратегія немає відношення до подальшої долі міста в контексті адміністративної реформи, мовляв, це вирішуватимуть виключно в Києві.

На це Павло Данильчук заявив, що комісія лише обговорює «заїжджені» проблеми, натомість ніяких рішень не пропонує. Після цього обранець громади покинув засідання.