2 лютого потужний десант до складу якого увійшли представники міської влади та Володимир-Волинського ТМО, депутати, журналісти, “висадився” у Волинській обласній раді. Причина для такого візиту – відстоювання створення госпітального округу із центром у Володимирі-Волинському.

Вже за півгодини після початку сесії, озвучення депутатських запитів та звернень, депутат обласної ради В’ячеслав Рубльов зачитав звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України щодо створення на Волині 6 госпітальних округів. Адже створення 3 округів не вирішить питання якісної і доступної медицини.

В ході обговорення даного питання, виступити у сесійній залі Волинської обласної ради мали можливість депутати Верховної Ради України Ігор Гузь та Ірина Констанкевич, представники ТМО, лікувальних закладів області та органів місцевого самоврядування, депутати обласної ради.

Дуже емоційним був виступ депутата Верховної Ради України Ігоря Гузя, який під час виступу зазначив, що голова ОДА Володимир Гунчик фактично саботує створення додаткових госпітальних округів на Волині і привів приклад, як на Чернігівщині голова ОДА, облради, мери та депутати всіх рівнів відстоюють створення 7 госпітальних округів. А на Волині, навпаки, голова ОДА діє не в інтересах громади. Народний обранець закликав депутатів та представників усіх політичних сил підключатися до вирішення даного питання і, якщо потрібно, їхати у столицю, зустрічатися із урядовцями та відстоювати там інтереси більшості волинян.

– Там, на Чернігівщині, йдуть одним фронтом. А в нас голова ОДА, виконуючи завдання Адміністрації Президента і Кабміну – вперся і стоїть на трьох округах. Ви зайняли в цій ситуації ганебну позицію і виконуєте роль служаки Петра Порошенка… Треба вмерти і відстояти 6 округів, а ви гальмуєте. Я питав у Супрун, вона каже, що ситуація гальмується ОДА…, – звернувся нардеп до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика.

Від Володимир-Волинського ТМО слово взяла головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир-Волинського ТМО Катерина Чубок.

Слід зауважити, що Володимир-Волинський, в плані створення там центру госпітального округу, згадували й інші депутати облради, проте не ті, що представляють Володимирщину, а зовсім сторонні, не дотичні ні до нашого міста, ні до району. Наші цим не переймаються!

Слово взяв і голова ОДА Володимир Гунчик. Він одразу кинувся з’ясовувати де ж були раніше очільники районних лікарень. Мовляв, чому в одних лікарнях є і сучасне устаткування, і досвідчені лікарі, а в інших – ні того, ні іншого.

– Ніхто нам не може закидати, що ми не дбаємо про медицину, бо ми мільйони направляємо у галузь охорони здоров’я, – зазначив голова ОДА. –  Була створена комісія, яка працювала і вивчала це питання під час зустрічі з депутатами, очільниками міст, колективами лікарень.

Гунчик навіть назвав і голову медичної комісії Олександра Зінчука, який нібито входив до складу робочої групи. Ці слова губернатора здивували того ж Олександра Зінчука, який повідомив, що по цьому питанню його один раз лише запросили на зустріч до заступника Світлани Мишковець і один раз завезли у Нововолинськ.

Після цих слів очільника області люди, які того дня приїхали з трьох районів області, аби відстояти своє право на госпітальний округ, почали обурюватися, адже ніхто з колективами лікарень не зустрічався, жодних обговорень не було. Одна-єдина нарада була проведена нещодавно в Нововолинську. 

Пан Гунчик, ніби не чуючи цього обурення присутніх, почав говорити, що буде зустрічатися з міністром охорони здоров’я, а тому “готуйте пропозиції, аби я мав про що говорити”.

– Я критику сприймаю, але прийміть остаточне рішення і поставте мене перед ним…Сформулюйте кінцеву позицію і передайте мені, як голові ОДА. Я сьогодні прислухаюся до думки депутатів і скажу, що ми направимо у столицю пропозиції на основі рекомендацій депутатів. Але давайте визначимося, що я буду пропонувати: 6, 8 чи 10 округів, – зазначив очільник облдержадміністрації.

– Ви вже кілька місяців виступаєте за 3 округи і крапка. Якщо по постанові на Волині виходить 6 чи 7 округів, то нащо робити 8-10? Щоб завернули? Така ваша поведінка підставляє президента і збурює народ. Не дай Бог повториться 2014 рік… Навіщо нам гратися 8, 10 округів? Є постанова, ми виконали її вимоги, якщо нам не дозволять, ми подамо в суд і виграємо його, – сказав своє слово голова облради Ігор Палиця.

Відтак, враховуючи густоту населення, динаміку приросту населення, віддалення населених пунктів від центрів, зону радіоактивного забруднення, депутати пропонували спочатку утворити 6 госпітальних округів: Любомльський, Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Нововолинський, Ковельський та Луцький. Та в процесі обговорення пропозицію розширили до 8 округів, додавши ще Ратнівський та Маневицький.

Урешті, депутати проголосували за звернення у якому йшлося про створення 8 округів. Проте, депутати Верховної Ради України Гузь та Ірина Констанкевич запевнили волинян, що продовжать добиватися створення Володимир-Волинського, Любомльського, Камінь-Каширського, Нововолинського, Ковельського та Луцького госпітальних округів. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!