Прогнозували, що нова, збільшена мінімальна заробітна плата ( з 1 січня – 3200) одразу ж вдарить по цінах. І в першу чергу по цінах на продукти харчування.

Бо, якщо на одежині ще можна якось зекономити і від чогось відмовитися, то на хлібі насущному сильно не заощадиш, – на купівлю найбільш необхідних продуктів харчування майже кожна українська родина вдень витрачає мінімум 50-100 гривень.

У Володимирі-Волинському, на місцевому ринку, власники торгових точок та продавці кажуть що поки що вони “тримаються” старих цін.

-Яке там підвищення, тут і так торгу немає… Люди після свят грошей не мають, економлять на всьому. Якщо й купують, то тільки необхідне і в невеликих кількостях, – ділиться із нами підприємець пані Інна. – Хоча постачальники нас вже потроху попереджають, що будуть підвищувати ціни на товар.

– Може на що й підросли ціни, але не на м’ясо, – ділиться із нами продавчиня з павільйону, де можна придбати свіже м’ясо. – Як було 80-85 грн. за кілограм (найдорожче у всій Волинській області!!!) так і залишилося. Щоправда сало дещо подорожчало, але не набагато.

Не зросли в ціні крупи, олія, хліб та хлібобулочні вироби, каву, чай. Дещо подорожчали овочі та фрукти. Але, як стверджують самі продавці цієї продукції, ця тендеція спостерігається майже щороку, наприкінці зими.

Однак слід відмітити, що зросли роздрібні ціни на молоко та кисло-молочну продукцію. Як на місцевому ринку так і в крамницях міста. В січні, в порівнянні з груднем, ціни на молоко зросли в середньому на 12 % – до 16,53 грн за літр. Кефір додав в ціні 10 %, на 10-15% зросла вартість  йогуртів. Вершкове масло не подорожчало, але тільки те, що реалізуть в крамницях. Домашнє масло на ринку подорожчало на 10-15%.

Старі ціни залишились на хімію та миючі засоби. Щоправда реалізатори цієї продукції також переконані, що за місяць-півтора ціни потроху поповзуть у гору.

І знову постане одвічне птання: хто ж повинен здійснювати контроль за цінами на ринках і в торгових закладах міста?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!