А у всьому винний закон про  зміни до Податкового кодексу, який президент підписав наприкінці грудня минулого року.  Ним  передбачено, що в поточному році сплачувати щомісяця по 704 гривні єдиного соціального внеску будуть навіть ті, хто не отримує прибутків. Така сума діятиме для спрощенців 2-ї і 3-ї груп, а також тих, хто перебуває на загальній системі оподаткування.

Раніше прибуткові фізичні особи-підпримємці платили 5-відсотковий  податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було – не платили нічого. Тому багато підприємців не закривали бізнес, а просто  здавали нульові декларації,  податки  ж відраховували лише тоді, коли мали реальні прибутки. Нині,  за словами працівників ЦНАПів, свій бізнес закривають здебільшого люди, які  мали так звані «сплячі» ФОПи.

Звісно, найбільший ажіотаж серед представників малого бізнесу  був в останні дні 2016-го року, але й нині в бажаючих поставити крапку на власній справі не бракує.  За інформацією начальника центру із надання адміністративних послуг у місті Нововолинську Алли Ковальчук, наприкінці грудня адміністратори працювали  в авральному режимі, робочий день подовжили, аби встигнути обслужити якомога більше відвідувачів. Ті, хто не встиг написати заяви на закриття підприємницької діяльності, продовжують штурмувати ЦНАП. Дехто з бізнесменів узагалі покидає Україну  і з сім’єю виїжджає за кордон. Бажання пояснювати свої рішення люди не мають. Кажуть, і так все зрозуміло, платити за ніщо не будуть.

Відтак, результат податкової новації – у місті гірників за неповних три тижні січня було закрито майже 4 сотні ФОПів. Подібна ситуація і в сусідньому Володимирі-Волинському, де впродовж січня припинили діяльність 179 фізичних осіб-підприємців, зареєстрували бізнес – лише 19.  Упродовж   2016-го у Володимирі офіційно припинили діяльність 431 ФОП,  інформує начальник відділу з питань державної реєстрації міськради Ольга Козачук.

Взагалі ж в Україні лише за тиждень кількість підприємців скорочується в середньому с на 10 -11 тисяч. Словом, реформи на «покращення життя українців та наближення  рівня життя наших співвітчизників до європейського» –  в дії. Маємо те, що маємо, або, як кажуть у народі, за що боролись…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!