Уже не вперше мешканці  Нововолинська, які проживають поблизу  шахти №2, а також жителі  села Морозовичі скаржаться на жахливий сморід від гниття відходів виробництва ТзОВ «Птахокомплекс «Губин»( власник – нардеп Сергій Мартиняк), надсилаючи звернення у всі державні та комунальні інстанції, до депутатів усіх рівнів. Проте, ігноруючи всі скарги, офіційні вимоги і звернення, підприємство й далі продовжує отруювати навколишнє середовище.

У відповідь на численні скарги людей начальник КП «Нововолинськводоканал» Володимир Озімчук повідомив, що 23 грудня минулого року надіслав керівництву підприємства вимогу про категоричну заборону вивозити кров, пір’я та інші відходи виробництва на мулові майданчики міських очисних споруд. Але це аж ніяк не зупинило ділків, яким байдуже до того, що завдячуючи їхній «діяльності», в місті та на його околицях виникла ситуація, яка може привести до екологічної катастрофи, забруднення підземних вод органічними речовинами та біологічними забрудниками, виникнення масових епідемій. Для них головне – мільйонні прибутки. Виривши на території дві великих ями,  підприємство продовжує щодня скидати  в них, за словами очевидців, по чотири машини відходів виробництва в день. Ями не мають захисної оболонки, відходи безперешкодно проникають в ґрунт, а відповідно і в ґрунтові води.

«Локальні очисні споруди, які були умовою будівництва ТзОВ «Птахокомплекс Губин», підприємством так і не запущено. В холодильних установках виробництва використовується 20 тонн аміаку. Дренажний резервуар, який повинен вмістити весь аміак у випадку  надзвичайної ситуації, частково заповнений, що є неприпустимо. Таке ігнорування техніки безпеки на виробництві несе небезпеку життю працівників та мешканців міста», –  пише на своїй сторінці у  Фейсбук депутат обласної ради Борис Бабійчук до якого звернулися обурені виборці. Депетат надіслав відповідне звернення в управління екології ОДА.

До речі, про те, як « турбуються» на підприємстві нардепа про життя і здоров’я своїх працівників та екологію навколишнього середовища, яскраво свідчить минулорічний  випадок отруєння 8-ми людей  в складському примішенні і  птахофабрики, а також масове отруєння риби в річці Турія  неподалік іншої філії птахокомплексу.

Мешканці Володимира-Волинського теж неодноразово нарікали на роботу місцевої птахофабрики. Чимало звернень та запитів підготували володимирчани та депутати міської ради до відповідних органів, через нестерпний сморід, який іноді сновигає над містом та бурі ріки відходів, які іноді можна побачити в районі об’їздної дороги, неподалік озера Лісного. Проте, жодних зрушень не має. Звернення щодо проблем утилізації відходів ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» навіть направили до голови комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Проте, зрушень жодних немає…

У Володимирі, на відміну від Нововолинська,  депутати обласної ради цією проблемою не переймаються. Їм не до того…. Зрештою, як і до інших проблем городян.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!