Невідомо за яких причин, проте чомусь наша молодь  не поспішає ставати на рушничок щастя. Бо як ще можна пояснити те, що у Володимир-Волинському районі в минулому році зареєстровано шлюбів майже вдвічі менше, ніж у 2015 році.

Як зазначає начальник відділу ДРАЦС у Володимир-Волинському районі Тетяна Юхимюк, у 2016 році  шлюб зареєстровали лише 57 пар . Найбільше наречених у Зарічанській сільській раді – 14 проти 20 за 2015 рік,  у Зимнівській  -14 проти 24 за 2015 рік, в Оваднівській сільській раді -11 проти 16 за 2015 рік. Устилузька міська рада, яка об’єднує 26 населених пунктів, минулого року зареєструвала лише 6, а у 2015 -24 шлюби.

Відомо, що  реєстрація шлюбу відбувається після місячного терміну з дня подання заяви. Це, як інформує Тетяна Іванівна, передбачене статтею 32 Сімейного кодексу України, статтею 14 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, пунктом 10 глави 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. Проте, у виняткових випадках цей строк може бути скорочений керівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважних причин для його скорочення.

Як наголошує Тетяна Юхимюк, у 2016 році по району скорочено місячний термін 10 парам наречених у зв’язку з вагітністю нареченої, що було підтверджено відповідними документами.  Дві пари зареєстрували шлюб з особами, яким відповідно до Сімейного кодексу України знижено шлюбний вік за рішенням суду. Як виявляється, дехто так поспішає заміж, що й до суду йде.

Цікавим у цій не надто оптимістичній статистиці є те, що 41  особа чоловічої статі вперше у своєму житті стала на рушничок щастя, вдруге  вирішили пошукати кращої долі  16 чоловік. Середній вік  женихів – 29 років. Що  стосується прекрасної половини, то вперше під вінець минулого року стало 44 дівчини, вдруге -13 жінок, середній вік яких  до 25 років.

У статті 30  Сімейного кодексу є досить таки цікава норма – взаємне обізнання наречених про стан здоров’я своїх половинок. Однак у більшості випадків наречені складають заяви про відмову, яку скріплюють власними підписами. Звісно, це право кожного, проте через деякий час саме на фоні різноманітних захворювань, які втаємничили пари одне від одного, виникають не лише скандали, а й розбиваються надії на спільне подальше життя.

Досить таки прогресивною послугою, яку вже давно рекламують у ЗМІ, є “Шлюб за добу”. Дійшов цей пілотний проект й до Волині, а якщо точніше, то до міста Луцька.

Для того, щоб скористатися своїм правом реєстрації шлюбу за добу, потрібно набрати номера телефонів Державного  історико-культурного заповіднику у м.Луцьку (Луцький замок):(0332)71-44-37,71-54-17, або звернутися за електронною адресою: zamok.lutsk@ukr.net, де вказати  у темі листа «шлюб за добу» та обрати зручну для себе дату і час реєстрації шлюбу.

Окрім цього, можна звернутися до ЦНАП Луцькеа: телефон: (0332) 77-78-88, 77-78-70 електронна адреса: cnap@lutskrada.gov.ua (вказати у темі листа «шлюб за добу») , Волинський академічний обласний музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка, телефон:(0332)72-34-32, 0508616401 електронна адреса: volyndramtheatr@ukr.net (вказати у темі листа «шлюб за добу») та обрати зручний для себе дату, час та місце реєстрації шлюбу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!