Від ефективного функціонування митних пунктів пропуску залежить налагодження добросусідських взаємин між країнами, покращення торгово-економічних відносин та підвищення авторитету країни на міжнародній арені. Саме тому 16 лютого 2017 року відбулась робоча нарада у голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика з питань функціонування пунктів пропуску на території Волинської області, – повідомляють у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.

Зокрема, відповідно до розпорядження штабу Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України про припинення обслуговування громадян та транспортних засобів за межами міжнародних пунктів пропуску автомобільного сполучення «Устилуг» та «Ягодин», прикордонні наряди з 17 лютого 2017 року виставляти не будуть. Відтак, контроль за формуванням черги здійснюватись не буде. Незважаючи на це, військовики продовжуватимуть нести свій службовий обов’язок перед самим пунктом «Ягодин», тобто знаходитимуться в так званій буферній зоні та регулюватимуть в’їзд в зону митного оформлення і прикордонного пункту пропуску.

За словами начальника ГУНП у Волинській області Петра Шпиги, задля недопущення надзвичайних ситуацій на пунктах пропуску необхідне реальне втручання поліції. Тим паче, що є відповідна вказівка Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Тому керівник нацполіції в області висловив пропозицію представникам місцевих органів влади до травня 2017 року, доки не буде внесено зміни до штатного розпису та затверджено додаткові посадові одиниці, забезпечити проживання та харчування працівників поліції, які контролюватимуть черги на пунктах пропуску. Своєю чергою, Петро Петрович зобов’язується здійснити відбір людей, які б мали відповідні професійні навички. Орієнтовно – це 10 чоловік на кожен пункт пропуску.

– Вважаю, що функції регулювання повинна взяти на себе поліція, створивши постійно діючий пост. Але я, в межах своїх повноважень, протягом наступного тижня забороняю прикордонникам різко покинути митно-сервісну зону в пункті пропуску «Ягодин». Наше спільне завдання – не допустити ніякого колапсу на кордоні, – зазначив Володимир Петрович.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!