Тим, хто готується до народження дитини, повинні знати, якою будет допомога при народженні дитини в цьому році в Україні та який пакет документів для цього потрібно.

Згідно з текстом документу, тепер вся допомога родині зводиться до єдиного поняття — «допомога при народженні дитини». Її сума наразі складатиме 41 тисячу 280 грн.

Виплачуватись ця сума буде частинами. Перша частина — найбільша виплата — буде проводитись після народження дитини в якості першого внеску і складатиме 10 тисяч 320 гривень. Вся інша сума допомоги буде виплачуватись кожного місяця окремо протягом трьох років і становитиме 30 тисяч 960 гривень, тобто, по вісімсот шістдесят гривень щомісячно.

Якщо член родини, який має державне субсидування, вирішує вийти на роботу, то виплати зберігаються і ніяк не змінюються протягом трьох років. Також, сума виплати нараховується одноразово і не може бути змінена в цей період, навіть якщо був прийнятий новий закон і родини, в яких з’явилась дитина після прийняття цього закону, отримують більший або менший розмір допомоги. Тобто, якщо ви оформили допомогу в грудні 2016, а в січні 2017 вступив в дію новий закон, який збільшив чи зменшив соціальну допомогу від держави на дитину в 2017 р., то ви все одно будете отримувати ту кількість грошей, яка була законодавчо закріплена на момент оформлення вами допомоги.

Щоб гарантовано і без проблем отримати державну допомогу на дитину, треба надати деякі документи.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах безпосередньо в органах соціального захисту, необхідно підготувати наступний пакет документів:
заява матері (усиновителя, опікуна), що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
паспорт;
ідентифікаційний код;
довідка з жіночої консультації (лікарняний);
копія свідоцтва про народження дитини;
якщо жінка є військовослужбовцем – довідка з місця служби;
для студентів, докторантів, аспірантів – довідка з місця навчання;
в разі, якщо жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації – довідка ліквідаційної комісії про звільнення;
якщо жінка безробітна – довідка з центру зайнятості про те, що заявниця зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
для жінок – підприємців – довідка з Фонду соціального страхування про те, що заявниця не платить страхові внески;
для усиновителів і опікунів – копія рішення про усиновлення або про встановлення опіки.

Зазначимо, що у випадку мертвонародженої дитини допомога від держави не надається.

Нагадаємо, розмір допомоги при народженні дитини пропонують «прив’язати» до прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, сподіваючись, що це позначиться на демографічній ситуації.

Проектом Закону України «Про внесення змін до Закону  України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру  допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні» (законопроект № 5709) передбачено, що допомогу при народженні дитини нараховуватимуть в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років та виплачуватимуть виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент здійснення виплат допомоги.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!