Тридцять номерів представили на огляд журі учасники першого міського відбіркового туру шоу «Битви талантів», який проходив цієї суботи у культурно- мистецькому центрі.

У боротьбі за перемогу змагались вокалісти, танцюристи, фокусники, гімнасти, декламатори, гумористи, юні поети… Серед них були як аматори-початківці, так і ті, котрі не перший рік займаються улюбленою справою і є переможцями численних конкурсів та фестивалів.

До складу журі першого відбіркового туру талант-шоу увійшли начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук, режисер аматорського театру «Різнобарв’я» Лариса Половньова, тренер бальних танців Андрій Кравченко, педагог і талановитий сценарист Інна Кориневська та організатор шоу керівник молодіжної ради при міськвиконкомі, депутат міської ради Максим Клим’юк.

Розпочав програму учасник проекту «Голос. Діти» Олександр Чишій  піснею «Feeling good». Досить запальним був брейк-денс від танцювального колективу «My Jump Dance School» (керівник Роман Дячок). Його учасники є переможцями багатьох танцювальних фестивалів і зізнаються, що прийшли на конкурс за перемогою, і впевнені, що вона їм дістанеться.

Орест Лаць зумів зачарувати не тільки журі, а й глядачів у залі. Учень 6-Г класу другої одинадцятирічки ось уже чотири роки займається грою на флейті Пана. Це – унікальний музичний інструмент, який не сплутаєш із жодним іншим, славиться своїм тембром і вимагає повної самовіддачі від того, хто грає на ньому. Орест навчається у музичній школі у викладача Івана Козлюка. Крім того, щотижня їздить на заняття до Луцька, де відточує майстерність. Хлопчик є неодноразовим переможцем як всеукраїнських, так і обласних і міських конкурсів. На шоу «Битва талантів» він виконав відому інструментальну композицію німецького композитора Джеймса Ласта «Самотній чабан», яка, за збігом обставин, отримала популярність у записі з участю румунського панфлейтиста Георге Земфіра.

Він 10 років присвятив себе танцям, чотири з них навчався у музичній школі грі на гітарі. Але по-справжньому Сергій Лященко, котрий вирішив взяти участь у конкурсі, захопився іншим музичним інструментом, унікальним не тільки своїм походженням, а й цінністю. Дудук – вірменський інструмент, признаний шедевром Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Як розповідає Сергій, навчитися на ньому непросто, оскільки у нашій музичній школі гру не викладають. Та й методика є досить складною. Тож він самотужки розбирав відео у соцмережах з виступами музикантів і таким чином вчився. А ось дудук Сергію привезла його партнерка по танцях, котра певний час жила у Вірменії. До слова, інструмент виготовляють лише з абрикосового дерева, якому не менш ніж тридцять років. Тому і звук у нього особливий, не подібний на інші.

Едуард Місюк дивував і веселив журі та глядачів різноманітними фокусами. Хлопець вгадував карти, які ховали члени журі, запихав дерев’яного пензля собі у носа та демонстрував інші чудернацькі номери. Усього цього він навчився в Інтернеті.

Юрій Бурцан – боксер, котрий грає га гітарі. Саме так оголосила ведуча вихід одного з учасників. Юнак, окрім заняття спортом, ось уже десять років захоплюється грою на гітарі і робить це дуже віртуозно. Грі на гітарі навчався сам. Здавалося б, що тут такого? Але методика, яку він освоїв, викликає захоплення. Саме цим йому вдалося не тільки привернути увагу членів журі, а й зірвати гучні оплески залу.

 

This slideshow requires JavaScript.

Досить сильними були виступи вокалістів Ірини Юнак, Богданки Андрійчук, Аліни Смірнової, Ірини Гонтарук. Свої здібності у гімнастиці демонстрували шестирічна Діанка Матіюк та Анастасія Прасюк. Авторський вірш «Мій рідний край» читала Софія Боць. Дівчинці 11 років, вірші пише два  роки поспіль. Завершила конкурс чарівна і спокуслива Рената Тарасюк, котра виконала відому композицію «Besame mucho».

Загалом, виступи усіх учасників були на високому рівні. Але не всім пощастило пройти у півфінал. На жаль, такі умови конкурсу.

Тож переможцями першого відбіркового туру шоу «Битва талантів» стали: «My Jump Dance School» (брейк-денс) , Орест Лаць (музикант), Богдана Андрійчук (вокал), Ірина Гонтарук (вокал), Олександра Животягіна (декламування вірша), Анастасія Гриб  (вокал), Денис Федина та Ольга Васильчук (танцюристи), Софія Боць (декламування авторського вірша), Анастасія Прасюк (гімнастика), Ірина Юнак  (вокал) та Юрій Бурцан (гітара).

Наприкінці шоу члени журі подякували усім учасникам та внесли свої пропозиції і зауваження.

Зокрема, Лариса Половньова зазначила, що кожен номер, з яким учасники виходять на сцену, має багато складових. Тому найперше потрібно зважати на сценічний образ, щоб було не тільки приємно слухати, а й дивитися. Саме тому Лариса Леонідівна порадила учасникам подібних заходів ретельно підбирати костюми до кожного виступу.

Андрій Кравченко зізнався, що отримав масу позитивних вражень від конкурсу і додав, що перемога дається лише сміливим і впевненим у собі.

Максим Клим’юк відзначив високий рівень підготовки учасників і пожалкував, що не всі можуть стати переможцями, бо усі заслуговують на це. Тож суддям було вкрай важко обрати най-найкращих, котрі змагатимуться за головний приз. І додав, що завдяки конкурсу кожен має можливість продемонструвати свій талант.

Жанна БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!