Про те, що на залізничній станції “Ізов”, що знаходиться на Володимирщині біля польського кордону, стоїть шість ешелонів з антрацитом, який експортується до Європи, повідомили  журналісти сайту “0332.ua“, посилаючись на інсайдерські джерела.        

Журналісти вирішили провести власне розслідування, яке походження має цей антрацит. Спільно з активістами вони вирушили на залізничну станцію “Ізов”, щоб пересвідчитись у правдивості цієї інформації.

“Приїхавши на станцію, нам повідомили, що там чекали приїзду журналістів.

На запитання: «чи є на станції антрацит, який везуть до Європи?» – нам надали інформацію про два таких вагони, які «йдуть» із міста Звєрева, що знаходиться в Ростовській області Російської Федерації. Товар пройшов контроль на харківській митниці і відправляється до Німеччини. Як нам пояснили, вагони проходять Україною, бо є лише одна колія одного розміру з Європою і вагони не потрібно “перевзувати” на європейські.

Походивши пероном, ми виявили ще шість вагонів із твердим паливом, про які нам не надали інформації. На них були написи: «РЖД (Российские железные дороги), СУЭК (Сибирская Угольная Энергетическая Компания)». Також в ешелоні були російські вагони з бензолом.

Чи це російський антрацит, видобутий у Ростові, чи український із Донбасу і через неконтрольований кордон переправлений до Росії і що згодом експортується до Європи як російський – невідомо”, – йдеться у повідомленні.

З таких повідомлень стає зрозуміло, що українська влада дозволяє Росії власною територією перевозити антрацит, при цьому перебуваючи з нею у стані війни і шантажуючи українське населення віяловими відімкненнями електроенергії через блокаду тимчасово окупованих територій.

Текст і фото: Олександр Зелінський

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!