Проблема пошуку роботи та відповідно вільних вакансій й надалі існує в нашій державі. І хоча, як констатує Державна служба зайнятості, на даний момент рівень безробіття впав на 16 відсотків, однак цей показник здатен щоразу змінюватися. Як у бік зменшення, так і в бік збільшення.

Подібна динаміка зменшення кількості безробітних спостерігається у Володимир-Волинському міськрайонному центрі зайнятості.

Як зазначає заступник директора центру зайнятості Надія Веремчук, станом на 13 лютого в них на обліку перебуває  553 безробітних, що на 20 відсотків менше показника минулого року.

Найбільший відсоток так званого відтоку безробітних спостерігався у жовтні-грудні 2016 року. Пояснення цьому, на думку фахівців,- це межування району із прикордонням, куди люди їдуть у пошуках заробітку. Тим більше, що виплати по безробіттю жодним чином не прив’язуються  до мінімальної зробітної плати, а залежать від стажу роботи та суми сплачених страхових внесків на випадок втрати роботи. І для кожного безробтного нараховуються індивідуально.  Якщо вести розмову про віковий ценз облікових осіб, то він коливається від 35 до 50 років. Не будемо кривити душею, якщо зазначимо, що роботодавці не надто розкривають обійми тим, кому за …

З прийняттям змін до Податкового кодексу у минулому році відбулолся масове закриття підприємницької діяльності. Проте, в центрі зайнятості перебуває тільки 10 колишніх підприємців. Не спостерігається масовий приток безробітних у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати. Тобто масових звільнень, а чи можливо звернень на біржу праці, у січні-лютому цього року не відбулося. У той час, за неповних два місяці 2017 року за допомогою та сприяння центру зайнятості  200  безробітних влаштувалося на роботу. 

Щодо пропозицій служби зайнятості для безробітних, варто наголосити на тому, що й надалі діє програма перекваліфікації, навчання робітничим професіям на базі Володимир-Волинського вищого професійного учиища, Оваднівського ліцею, Володимир-Волинського навчально-виробничого комбінату та Рівненського центру професійно-технічної освіти.

Вже цьогоріч підвищення кваліфікації   за ініціативою центру зайнятості пройшло 16 чоловік. Крім цього й надалі безробітні можуть започатковувати власну справу, на яку держава дає стартовий капітал. І, як наголосила  Надія Веремчук, цим правом скористаються тільки ті, хто дісно захоче займатися підприємницькою діяльністю. Причина банальна: умови оподаткування та сплати внесків з цього року є  обов’язковими. Донедавна для того, щоб прийняти участь в конкурсі на кращий бізнес-план та отримати кошти для відкриття бізнесу, потрібно було вияити бажання навчатися у складі сформованої групи в кількості 7-8 осіб.  Нині ж кожний безробтний може взяти участь в он-лайн навчанні за темою «Підприємництво – власна справа в Україні» на сайті «Прометеус» та подати бізнес-план.Сума стартового капіталу у випадку позитивного рішення комісії центру зайнятості залежатиме від розміру виплати по безробіттю.

Цього року служба зайнятості, як наголошує Надія Миколаївна, взяла орієнтир на пошук вільних вакансій,  список та перелік яких  надаватимуть роботодавці.

На даний час на ринку праці  Володимирщини домінуючими, а це 60 відсотків, є робітничі професії. Проте одне із великих підприємств Володимирщини «Курка Чеботурка» надало ряд вакансій, для взяття участі в конкурсі на які потрібно мати відповідну вищу освіту.

Так що поки ринок праці Володимирщини далекий від песимізму та негативних прогнозів. А як буде надалі – покаже час.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!