Згідно з офіційною статистикою ВООЗ, на частку кожного українця (вважаючи літніх людей і немовлят) припадає по 15 літрів чистого алкоголю в рік. Дані МОЗ України виглядають скромніше: близько 11 літрів.  Спираючись на дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, незворотні зміни генофонду населення відбуваються вже при вживанні 6 літрів алкоголю на рік. Після проходження цього рубежу починається деградація і вимирання нації.

Як не прикро, але вагомий внесок у ці страшні цифри вносить і Володимирщина.

Тільки на обліку в лікаря-нароколога Валентини Хомюк перебуває 1132 алкозалежні особи, з яких тривалого перебування – 1032. Решта – на консультативному обліку. Тобто, таких осіб ще можна врятувати від залежності зеленого змія. Тільки минулого року додатково на облік поставлено 24 особи.

З усієї кількості облікованих – чоловіків вп’ятеро більше ніж жінок. Вік алкозалежних – від 20 і завершується 50 роками. Просто довше алкоголіки не живуть. Тільки у 2016 році від хвороб, похідних від зловживання алкоголем,  померло 46 осіб.

Трапляються випадки дегустації алкоголю й серед підлітків.

Як зазначає Валентина Миколаївна, в минулому році до лікарні було доставлено з десяток дітей віком від 12-13 років, які перебували в стані сильного алкогольного сп’яніння. На облік їх ще не ставлять, хоча невідомо, чи не стануть вони згодом пацієнтами лікаря-нарколога.

Для осіб, яких доставляють на приймальне відділення, передбачена відповідна палата, де вони впродовж трьох днів знаходяться під наглядом лікаря. Їм надається невідкладна медична допомога та так звана післяпохмільна реабілтація. Простіше кажучи, за ці  три дні алкоголіки відходять від «спиртового наркозу».

Окрім алкогольнозалежних Валентина Миколаївна «опікується» ще й наркозалежними, яких на обліку перебуває 121 особа віком від 30 до 50 років. Хоча, як зізнається Валентина Миколаївна,  по Володимирі їх блукає набагато більше. Як зазначила в розмові лікар, за стільки років медичної практики, вона їх впізнає вже здалеку.

Для наркоманів ще із 2009 року діє замісна підтримуюча метадонова програма, якою скористалося  60 наркозалежних. У даний час цією програмою користується 22 особи, з яких 5 – жінок. У минулому році померло три наркомана, які перебували на обліку.

На завершення Валентина Хомюк наголосила, що не варто боятися звернутися до нарколога, якщо самостійно не можна справитися із алко/нарко залежністю.

Не хочете на прийом – зателефонуйте за номером (03342) 2-04-15. Конфіденційність розмови та анонімність гарантовано.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!