Якою б демографічна ситуація в державі не була критичною, однак дітки все ж таки народжуються. І панічний страх батьків, що їхнім чадам не буде місця в дитячому садочку, не дає їм спокою мало не з народження маляти.

Тому громадськість міста Володимира-Волинського, задля оприлюднення інформації щодо наповненості дитячих дошкільних закладів міста, ініціювала он-лайн запис в дитячий садок. Хоча, коли  зазирнути на цей розділ офіційного сайту Володимир-Волинської міської ради,  можна побачити всього-на-всього одну зареєстровану заяву.

То яка ж таки ситуація із наповненістю дитячих садочків? Чи дійсно існує проблема влаштувати дитину у дитсадок? Про це та інше, – у роозмові з начальником управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому В’ячеславом Петруком.

З перших хвилин розмови дізнаємося, що у Володимирі взагалі не існує проблеми з влаштуванням дитини до дитячого садочку. Як відомо, їх у місті чотири. Кількість дітей (по списку) становить 1366 осіб, хоча при 790 наявних місць у садочках, середній показник фактичного відвідування становить 637 діток в день.

Не потрібно бути великим математиком та експертом, щоб побачити, що переповнення 45 груп (загальна кількість) відсутнє. Крім цього, у дитячому садочках №7 «Волинянка» створено 2 інклюзивні групи, в яких виховуються дітки із вадами зору та мовлення. З ними працює два асистенти-вихователі. Навантаженість на одного вихователя – не більше трьох діток. У дитячому садочку №8 «Вишиванка» функціонує три спеціальні групи для виховання дітей із вадами мовлення. З усіма дітками працюють дефектологи, логопеди та інші спеціалісти. У спеціальних групах перебуває 58 діток із вадами здоров’я.

Як розповів В’ячеслав Миколайович, середня вартість щоденного утримання дитини в місцевих дитячих садочках становить 96 гривень, з яких 16 – витрачається на харчування. З цієї суми 5 гривень припадає на міський бюджет, а решту- платять батьки.

Довгий час у міських садочках перебували дітки із приміських сіл. Навіть станом на 1 січня 2017 року їх було аж 31, проте нещодавно у селі Заріччя (звідти найбільше діток відвідували садочки міста) відкрився новий дитячий садок, тому проблема міжбюджетних «переговорів», яка існувала донедавна, сама по собівідпала. Як наголосив В’ячеслав Миколайович, декілька років підряд була запроваджена наступна схема: районна влада надсилала гарантійні листи щодо відшкодування оплати за перебування кожної дитини в садочку міста, малюків влаштовували по мірі можливості, гроші теж перераховували по мірі можливості. Однак, за минулий рік за перебування сільських дітей у міських дошкільних закладах район не заплатив жодної копійки. Тому з нового року діток із приміських сіл  не приймають. Винятки є тільки для дітей військовослужбовців та   учасників АТО.

Щодо можливого переобладання клубу зенітно-ракетного полку під дитячий садок, про що неодноразово говорили на рівні керівництва міста, це питання майбутнього. Перше, що  потрібно вирішити, – передати приміщення у власність громади міста, виготовити проектно-технічну документацію та провести реконструкцію. Потреба у додатковому дитячому садочку є, позаяк у Володимирі-Волинському розгортається зенітно-ракетний полк. У місто приїдуть сім’ї офіцерів та рядового складу. До речі, вже надійшло 10 заяв від офіцерського складу про бажання влаштувати дітей до дитячого садочку. Тобто, облаштування ще одного дитсадка у місті – реальна задача для депутатського корпусу і команди міського голови.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!