Після зими, яка цьогріч таки вдалася на славу, вже так хочеться відчути тепло сонця, помилуватися гілочкою котиків та вдихнути п’янкий аромат першоцвіту. Однак зима не бажає відступати, і як показало Стрітення Господнє – півень у той день водиці не напився. Отже, за народним повір’ям – весна буде затяжною, тобто із запізненням.

А який же прогноз дають місцеві метереологи, що проводять наукові спостереження за фактчною погодою?

Як зазначає начальник Володимир-Волинської метереологічної станції Зоя Мазейчук, за тиждень, який залишився у повноправному володінні зими, весна до нас ще не дістанеться. Доведеться її чекати як мінімум 15 днів.

Перша декада все ж таки ще буде прохолодною, хоча сніг  зникатиме, дощі змиватимуть увесь бруд, через який невпевнено пробиватиметься до сонця зелена травичка. Орієнтовно із середини березня відновиться вегетативний період в озимих культур, грунт поступово розставатиме, а денна температура підійматиметься на 2-3 градуси.

Тому метереологи, як і усі ми, надіємося на те, що після 15 березня повітря вдень прогріватиметься від 10 до 15 градусів.

Як би там не було, за якихось пару днів – весна. І якою вона буде –  немає різниці. Весна вона на те й весна, щоб радіти новому життю, яке воскресає після зимової сплячки. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!