До початку травня Парламенту мають запропонувати компромісний проект щодо скасування радянських свят в Україні. Таким чином, 8 Березня цьогоріч іще святкуватимуть, як раніше (гарантований вихідний), а от із травневими святами можуть бути зміни. Про це розповів голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович в інтерв’ю Ліга.net.

Відповідаючи на запитання, чи календар-2017 залишиться у звичному вигляді, В’ятрович сказав, що після виваженого аналізу всіх пропозицій та побажань компромісний варіант буде представлений парламенту до травня.

“Цей проект винесено на обговорення, і те, що відбувається дискусія – це добре. Нам вже сотні листів прийшло – і з осудом і погрозами, і з пропозиціями. Ми врахуємо раціональні і розумні пропозиції і конструктивну критику і на початок травня запропонуємо парламенту компромісний зважений проект. Адже мова йде не тільки про звичайні вихідні дні – а про маркери тоталітарної пропаганди, нехай вже не в топонімах, але в нашому розпорядку року.

 

Постараємося встигнути все зробити в квітні. Хотів би сподіватися, що вже в 2017-му традиція “дня солідарності трудящих всіх країн” піде в минуле”, – зазначив голова інституту.

Нагадаємо, Інститут національної пам’яті підготував проект закону, згідно з яким будуть “декомунізовані” державні свята.

Таким чином в Україні може залишитися сім державних свят (гарантованих вихідних): Новий рік (1 січня), Різдво Христове (7 січня), Великдень (завжди припадає на неділю), Трійця (завжди припадає на неділю), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День захисника України (14 жовтня).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!