Творча делегація з нашого міста у складі режисера аматорського театру «Відродження» Володимир-Волинського районного будинку культури Олени Шарко, актора Андрія Славінського, учасників гурту «Забава» Світлани Пустової та Олександра Шарко разом із волонтерами центру «Серце патріота» побувала у місті Волноваха.

Творчий “десант” виступив з концертною програмою у районному центру культури і дозвілля та у штабі окремої артилерійської бригади ЗСУ, де служить син пані Олени, Андрій, котрий ініціював цю поїздку.

Як розповідає пані Олена, це було щось неймовірне, бо такого ставлення до представників культури вона ще не бачила. Їх тепло зустріли учасники волноваського фольклорного колективу «Заграярочка» районного центру культури і дозвілля  у старовинних національних українських строях, з репертуаром, що складається з  українських пісень, які вдалося зберегти від своїх предків-переселенців з різних регіонів.

– Ми ж привезли із собою мініатюри, пісні, авторські вірші, які дуже розчулили глядачів, – ділиться Олена Касьянівна. – Вже після виступу спілкувалися, ділилися враженнями, розповідали про життя у містах, де мешкаємо. Я розказала про наш Володимир, його культурну спадщину. Мені дуже хотілося, щоб люди знали якомога більше про Волинь, яку ми представляли.  Між нами не було жодного бар’єру, навпаки – була єдність і реальне відчуття, що Схід і Захід разом.  Дізналися від містян про те, що одна з вулиць названа на честь співака Андрія Кузьменка (Скрябін). А ще мешканці Волновахи розповіли, що переосмислили багато після усього, через що довелося пройти, і хочуть лише одного – жити у мирній Україні.

Наступний концерт відбувся у штабі бригади, де нашу делегацію зустрічали не менш тепло, ніж у Волновасі. Командир на знак вдячності вручив колективу грамоту і подарував прапор бригади. Керівник центру «Серце патріота» Сергій Балицький  привіз подяки бійцям, а наші земляки – подарунки.

– Ми ж їхали у гості не з порожніми  руками, – продовжує пані Олена. – Допомагали збирати нас у дорогу міська рада на чолі з її головою Петром Саганюком, підприємці міста, устилузька громада та просто небайдужі громадяни. Поїздки не відбулося, якби не Валерій Діброва, котрий взяв на себе забезпечення пальним. Усім їм щира вдячність і низький уклін. Теплим словом хочеться  згадати і заступника голови Володимир-Волинської районної ради Аллу Мельник, котра доклала всіх зусиль у вирішенні питання транспорту. А також  подякувати нашим працівницям Валентині Пилипюк  та Марина Жарковій, котрі щодня телефонували і цікавилися нашим перебуванням у зоні АТО.

Коли дісталися до місця розташування бойового підрозділу бригади, вже сутеніло. Будівля, у якій мешкали військові, у напівтемряві нагадувала сюжет з фільму жахів. Я до останнього не вірила, що там можна жити. Це було зруйноване снарядами приміщення одного з підприємств, без вікон і дверей. І саме тут, у нелюдських умовах знайшли притулок бійці. Та попри це, їм вдалося облаштувати кілька кімнат, в одній з яких ми й заночували.

А ще, коли вони вийшли нас зустрічати,  не могла стримати сліз. Ніколи не забуду їхні чорні руки та щирі очі.  Ми довго розмовляли, вони розповідали про себе, свої родини… Ніби звикли до усього, не скаржаться, навпаки, розуміють: для чого вони тут і готові бути стільки, скільки потрібно. Але якби там не було, сумують за домівкою…

Пані Олена зізнається, що ця поїздка змінила її.

– Я зрозуміла, що усі щоденні клопоти, які перетворюємо на глобальні, є дрібницями, у порівнянні з тими, які ми бачили там. Проїжджаючи повз зруйновані міста і села, з жахом усвідомлювала масштаб лиха, якого завдала війна, і в душі щиро дякувала Богу за те, що маю. Люди, які мешкають там, цінують кожен прожитий день. Минаючи блокпости, від волонтерів дізнавалась, що зовсім поруч знаходяться ворожі позиції. Проїжджаючи повз один із них вранці, дізнались, що ввечері його обстріляли. На щастя, ніхто з бійців не постраждав. Переживши усі ці моменти, хочеться сказати людям: цінуйте те, що маєте і дякуйте Богу за все! Будьте добрішими, милосерднішими, щирішими. Бо життя таке коротке…, – наголосила наша співрозмовниця.

Наступна поїздка запланована на травень. Творчий колектив РБК запросили на святкування річниці бригади.

Жанна БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!