Вже давно не було такої справжньої зими: зі снігом, з морозами, хуртовинами та ожеледицею. Цьогоріч вона додала вона клопоту не тільки володимирчанам, комунальним службам, а й лікарям-травматологам.

Як зазначає завідуючий травматологчним віділенням Володимир-Волинського ТМО Валерій Радчук, ще й досі усі палати переповнені хворими.

Люди оторимують травми як на вулиці, так і в побуті.

– Тільки сьогодні до відділення поступило двоє травмованих людей: жінка впала на сходинковй клітці, а в чоловікові ногу травмувала худоба, – розповів лікар.

Травмуються здебільшого чоловіки, для них навіть палат у відділенні відведено більше. Дитячий травматизм зростає у весняно-літню пору, коли дітвора все більше вибирається на вулицю.

За минулий квартал по допомогу травматолога звернулося до 200 пацієнтів. Тому травматологічне відділення Володимир-Волинського ТМО й досі працює у посиленому режимі. Окрім операцій та першої медичної допомоги, пацієнти  проходять відновлююче лікування та реабілітацію.

Бо, як наголосив Валерій Михайлович, не матиме змоги людина із Маркелівки, куди вкрай рідко ходить автобус, добиратися щоденя в ТМО на перев’язки.  А на таксі не кожнен може знайти кошти.

Однак не усі травмовані вчасно звертаються за допомогою лікаря.

Нещодавно, пригадує Валерій Радчук, до травматолога звернулося двоє жителів району, які із вивихами плеча два тижні перебували вдома. Все надіялися, що саме пройде. Рятувати хворого із такого запущеного стану вже важко і невідомо, чи в майбутньому хтось із них не стане інвалідом. Тому, якщо хтось травмувався, потрібно негайно звертатись до лікаря.

Варто наголосити на тому, що жодного травмованого хворого не відправлять додому з Володимир-Волинського ТМО тільки по тій простій причині, що в нього немає коштів. Перша медична допомога у таких випадках надається за рахунок коштів лікувальної установи. Подальше лікування або оперативне втручання оплачують пацієнти. Такі реалії часу. Тому можновладцям варто вже давно подбати не про сумнівні тендери на закупівлю ліків, а про страхову медицину.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!