Дошкілля Володимир-Волинського району віднедавна  фінансується із декількох бюджетів: районного та територіальних громад.

В загальному на території  району функціонує 11 дитячих садочків із повнотривалим виховним процесом, 7 – із короткотривалим перебуванням та 3 школи-садочки.

Після децентралізації на утриманні районного бюджету залишилося 4 дитячих садочки (Березовичі,  Заріччя, Овадне, Хобултова), Білинська школа-садочок та 5 дошкільних навчальних закладів із 4-годинним виховним процесом (Галинівка, Ласків, Суходоли, Хмелівка, Красностав).

Середньоспискова кількість діток становить 277 осіб, однак фактично відвідують садочки в середньому 170 діток, з яких 43 – на неповному робочому дні.

У минулому році додатково відкрилася третя група в Оваднівському та друга в Березовичівському дитячому садочку.

Як заначила начальник управління фінансів Володимир-Волинької РДА Олена Бондарук,  наразі не йдеться про закриття груп та дитячих садочків в районі. Та коли оптимізація мережі навчальних закладів таки до них дістанеться, на їх «попелищі» при необхідності, відкриватимуть нові дошкільні установи. Бо дошкільна освіта повинна бути доступною та гарантованою. І коли, як наголосила Олена Григорівна, хтось із сільських голів виявить бажання відкривати дитячий садок, районна влада завжди цю ідею підтримає не лише на словах, а й фінансово.

Оплата за харчування діток в сільських дитячих садочках відбувається за принципом 60 на 40, тобто із 17 гривень плати  за денне годування, 10 гривень виділяє бюджет, а 7 – з батьківської кишені.

Коли завели розмову про те, що в місті не хочуть приймати малечу у дошкільні заклади без гарантованих листів районної влади, Олена Бондарук наголосила, що це докорінно неправильно. Якщо є місце в дитячому садочку, то чому не взяти дитину наприклад з того ж приміського села?  Така відмова є надуманою та юридично необгрутованою, наголосила начальник управління, бо більшість жителів приміських сіл, працюючи у місті, сплачують у міський бюджет податки, які повертаються тим же фінансуванням дошкільних закладів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!