На офіційному сайті прокуратури Волинської області 28 лютого з’явилася інформація про те, як працівниками цього відомства спільно із працівниками СБУ припинено неправомірні дії групи громадських активістів із Устилуга, які, взявшись владнати проблеми із чергами на кордоні в сервісній зоні, за неправомірну винагороду пропускали бажаючих перетнути кордон поза чергою.  

Активісти виявилися нечистими на руку й систематично збирали “данину” з охочих швидше перетнути кордон через міжнародний пункт пропуску «Устилуг-Зосін». Вночі 28 лютого після одержання грошових коштів  в сумі 2100 гривень, чоловік здійснив пропуск автомобілів поза чергою, зобов’язавшись вплинути на службових осіб Державної прикордонної служби України, аби вони пропустили ці авто в зону митного контролю.

Проте цій оборудці не судилося здійснитися, позаяк працівниками силових структур «рішала» був затриманий.  Провадяться невідкладні слідчі дії.

Допоки розбираються правоохоронні органи із горе-«активістом», ми вирушили за додатковим коментарем до голови Устилузької ОТГ  Віктора Поліщука.

Як зазначив в розмові Віктор Ростиславович, цей чоловік по імені Віталій Д. не є штатним муніципальним інспектором, а виконував свою функцію добровільно. Подейкують в Устилузі, що поряд із «активістом» піймали ще одного «помічника», в якого находилися «ліві» та «праві» списки охочих перетнути коррдон із Польщею.

Щодо подальшого регулювання черговістю у сервісній зоні та наведенню порядку  в буквальному розумінні цього слова, Віктор Ростиславович заявив про те, що з 1 березня  на сервісній зоні та швидше всього біля самого митного переходу чергуватимуть бійці  батальйону «Світязь». А це означає, що ативісти припиняють свої громадські повноваження. Муніципальні інспектори, які прийняті на службу в штат Устилузької ОТГ, до виконання своїх службових обов’язків приступлять тільки з 1 травня.

Вдатися до цих радикальних кроків пана голову змусило те, що відповідати за ситуацію на кордоні, який є загальнодержавним, а не муніципальним, чомусь   доводиться одному йому.

17 листопада минулого року, коли прикордонники зняли свій пост на сервісі, а поліцейські  замінили їх тільки на тиждень часу, Віктор Поліщук направив звернення до міністра внітрішніх справ Авакова. Проте у відповідь йому надійшла банальна відписка. Однак на цьому міський голова не заспокоївся і направив звернення на ім’я голови Верховної Ради Парубія та прем’єр-міністра Гройсмана. Йому відповіли, що звернення перебуває на розгяді того ж Авакова.

В день спілкування, тобто 1 березня, Віктор Поліщук  збирався спільно із головою Володимир-Волинської РДА Наталією Василець їхати до губернатора та піднімати це питання.

Пан голова також зізнався, що все, що відбувається дає йому поштовх до старту зворотніх процесів, які полягатимуть у роздецентралізації об’єднаної територіальної громади, яку він сам ініціюватиме на найближчій сесії Устилузької громади. Віктор Поліщук каже, що не тримається за крісло мера, тому готовий навіть піти у відставку та вийти із членства БПП.

В Устилузі та на сервісній зоні знову неспокійно. Чисправляться з усім цим бійці «Світязя»? Чи, може, також стануть заручниками легких грошей, які не пахнуть та так легко липнуть до рук?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!