А хтось задавався запитанням, чому у Володимирі-Волинському  так багато стоматологічних кабінетів та клінік? Напевно, що ні.

А вони таки ж відкриваються, бо незважаючи на те, що матеріали та обладнання для стоматологічних кабінетів також недешеве,  це нині – найвигідніший бізнес.  І ми постараємося це довести.

Як би не плакалися  приватні стоматологи, що вони заледве виживають, однак задля втілення своєї мрії ладні  купувати квартири, віддавати їх частину своєї під кабінет або будувати двоповерхові  центри.  Адже як не верти, зубів в людини більше трьох десятків. І вони здатні боліти, випадати та хворіти.  А ще є певні дефекти зубних щелеп, і якщо  невчасно звернутися до лікаря за допомогою, можна все життя сміятися із закритим ротом.

Це ми ведемо до того, що нині дуже багато людей, особливо у дитячому та юнацькому віці, кріплять на своїх зубах брекети. Це така конструкція, яка з часом вирівнює прикус зубів.  Скажемо завчасно, ми не ставимо собі за мету їх рекламувати. Ми намагатимемося розібратися із цінами.

Місцева стоматполіклініка послуги зі встановлення брекетів не надає. Цим займаються у Володимирі-Волинському винятково приватні стоматологи. Зібравши інформацію в декількох з них, середня ціна одного брекета становить від 7 до 7,5 тисячі гривень. І коли в людини є дефект прикусу обох щелеп, доведеться витратити до 15 тисяч гривень.

Зателефонували у стоматологічний центр «Єврозуб», що у Нововолинську. Під час спілкування вдалося дізнатися, що у мережі стоматологічних клінік «Єврозуб», одна із яких функціонує у Володимирі-Волинському, нині діє акція на встановлення брекетів. Тому усі, хто встигне записатися на прийом, витратить на їх встановлення 6000 гривень за один. Пропонують ще брекети за 360 євро. Напевно, також акційна ціна. Бо під час спілкування із дантистом  Володимир-Волинського «Єврозуба», дізналися, що ціна неакційного брекету становить 450 євро. І коли потрібно вирівнювати дві щелепи, доведеться викласти  900 євро. Хочеш мати голівудську посмішку – плати.

Погортавши інтернет-сторінки луцьких стоматологічних клінік і кабінетів та зателефонувавши до одної з них, дізналися, що брекетами займається «+32 перлини». Завітавши на персональну сторінку, без зайвих труднощів віднайшли ціну цілого комплексу: встановлення металевого брекету на одну щелепу та проходження курсу лікування пацієнтові коштуватиме 10000 гривень.  Недешево…

Звісно, що ніхто із стоматологів брекети не виготовляє, а просто їх десь замовляє. Тому вирушили далі та за допомогою Всесвітньої мережі віднайшли сайт ALLBIZ, де можна придбати різноманітної форми та конструкції брекети. І яким було наше здивування, що ціна брекетів на обидві щелепи коштує 1050 гривень. Ціна ж одного брекету, країною виробника якого є США, становить 660 гривень. Додамо до цього варість доставки замовлення, заробітну плату, можливо орендну плату та енергоносії, додатковий матеріал задля їх кріплення, все рівно не виходить сума, яка вдесятеро вища початкової ціни брекету.

То хто ж буде суперечити, що стоматологія – невигідний бізнес….

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!