Державна установа «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує, що для розслідування випадку отруєння школярів у школі села Лудин Володимир-Волинського району створена комісія на чолі з заступником голови комісії з питань ТЕБіНС В-Волинської райдержадміністрації.

Комісія встановила, зокрема, що отруйна речовина була розлита в комп’ютерному класі за годину до початку занять у школі, – повідомляють “Волинські новини”.

Нагадаємо, 3 березня 2017 року до Володимир-Волинського територіального медичного об’єднання госпіталізовано 21 учня та одного вчителя Лудинської ЗОШ І-ІІІст. Володимир-Волинського району з попереднім діагнозом «отруєння парами невідомої речовини».

На сьогодні, 6 березня, заплановано повторне комісійне обстеження закладу.

До складу комісії з розслідування інциденту увійшли також представники ДСНС, Держпродспоживслужби, національної поліції, Володимир-Волинського ТМО, Устилузької об’єднаної територіальної громади Володимир-Волинського району та Володимир-Волинського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Під час розслідування встановлено, що в лаборантській комп’ютерного класу школи 03.03.2017 року до початку навчального процесу була розлита речовина невідомого походження.

В результаті розливу в комп’ютерному класі виник стійкий неприємний сторонній запах, подібний до запаху отрутохімікатів. На момент події в школі перебували діти, яких привозять на навчання шкільним автобусом з сусіднього села Амбуків о 7.30 год за годину до початку навчання.

Протягом дня за медичною допомогою до ФАПу с. Лудин звернулось 21 дитина (2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класи) та 1 вчитель зі скаргами на погіршення самопочуття, нудоту, блювоту, болі у животі, субфебрильну температуру, які в подальшому були госпіталізовані у Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання.

Всього в школі навчається 108 учнів, станом на 03.03.2017р. в школі були присутні 86 дітей. В ході роботи комісії всі діти були оглянуті медичними працівниками. Скарг на погіршення здоров’я в інших школярів не виявлено.

Фахівцями Володимир-Волинського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» в осередку події проведено лабораторно-інструментальні дослідження повітря на вміст діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, аміаку, формальдегіду, фенолу. Відхилень не виявлено.

Адміністрації школи та Голові Устилузької об’єднаної територіальної громади надані рекомендації щодо припинення навчального процесу у школі, проведення вологого прибирання, постійного провітрювання приміщень, здійснення заміни підлоги у місці розливу невідомої речовини та встановлення медичного спостереження за станом здоров’я учнів школи.

З метою організації проведення необхідного комплексу заходів по локалізації осередку надзичайної події про факт групового отруєння інформовано управління освіти, науки та молоді, охорони здоров’я облдержадміністрації.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!