Новина про отруєння дітей у Лудинській ЗОШ облетіла майже всі телеканали України. Не оминули увагою цей прикрий випадок і регіональні ЗМІ.

Минуло два дні з моменту токсичного отруєння дітей, одних уже виписали з лікарні, троє ще залишаються у лікувальному закладі. Ми поцікавилися у директора Лудинської ЗОШ Людмили Гладчук що ж нині відбувається у школі.

Як зазначила в розмові Людмила Володимирівна, аналізи крові, які відбирали у день госпіталізації дітей, в допустимій нормі, окрім підвищеного вмісту ацетону.

Щодо самої рідини, яку виявили діти у математичному класі навчального закладу, директор школи зазначає, що просто не має уявлення, хто і з якою метою її приніс та розлив. А те, що вона була розлита кимось зранку, немає сумнівів, адже сторож, який відмикав школу, жодного запаху не відчував.

Діти із сусіднього Амбукова прибувають до Лудинської ЗОШ о 7.30, заняття починаються о 8.30. Перший учитель прибув у той день тільки о 8.20. Тобто, як наголошує санітарний лікар Валерій Онищук, діти цілу годину перебували без нагляду педагогів. І приблизно у цю ж пору дітвора відчула різкий запах.

Єдиною помилкою свого заступника, як вважає керівник навчального  закладу Людмила Гладчук та санітарний лікар Валерій Онищук, було те, що  після виявлення різкого смороду, їй потрібно було відразу ж відпустити дітей по домівках. Однак ніхто не надіявся, що ця рідина є настільки шкідливою, а її випари можуть призвести до таких наслідків.  І тільки коли о пів на дванадцяту дітям почала паморочитися голова, після відвідування медичного пункту частину дітей госпіталізували, а решту школярів, які не знаходились у зоні ураження цим невідомим хімікатом, відправили додому.

Надзвичайники, за словами Людмили Гладчук, у повітрі не віднайшли шкідливих речовин, однак заняття в школі припинили доти, доки не буде встановлено склад та походження  рідини, яку відібрали санітарні лікарі на аналізи. А це орієнтовно після 8 березня.

Санітарний лікар Валерій Онищук схиляється до думки, що на підлозі був розлитий гербіцид або речовина, якою кроплять бур’яни на полях, ще з осінніх запасів. Тому  вважає, що у цьому класі потрібно припинити навчальний процес принаймні на місяць, та повністю замінити підлогу.

Своє рішення санітарний лікар обгрунтовує тим, що клас є закритим приміщенням, мало провітрюваним, і те, що в’їлося в підлогу, ще довго даватиме про себе взнаки. Щодо аналізів речовини, то їх немає з чого зробити, бо з тих залишків (підлога була вимитою), жодного результату не отримали.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!