Незадекларовані 60 тисяч євро та 4,4 тисячі доларів США громадянин України – водій іномарки, мав намір вивезти «зеленим коридором» через митний пост «Устилуг» Волинської митниці ДФС до Республіки Польща.

Частину готівкових коштів він сховав у дорожній сумці, а решту – 60 тисяч євро, в кишені власної спортивної куртки, що була одягнута під жилетку, – повідомляє відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

Виявлення готівкових коштів, що в еквіваленті на національну валюту України складає понад 1,8 мільйона гривень, стало можливим після проведення митниками огляду транспортного засобу громадянина та його речей.

Таким чином, громадянин України вчинив дії спрямовані на порушення порядку проходження митного контролю, а саме: переміщення через «зелений коридор» товарів в обсягах обмежених до переміщення через митний кордон України. Валюта в установленій нормі для усного декларування (еквівалент 10000 євро) була повернута громадянину, тоді як інша – тимчасово вилучена до рішення суду.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.

Нагадуємо, що норми готівки, що дозволені для переміщення через кордон України визначено постановою Правління НБУ № 148 від 27.05.2008.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!