Останнім часом майже усі медіа почали бурхливе обговорення інтернет-групи смерті, зокрема «Синій кит», учасники якої через соціальні мережі реєструвалися, а  організатори, маніпулюючи незміцнілою свідомістю підлітків та їхніми бажаннями самоствердитися, доводили дітей до летальних наслідків.

Один із таких випадків зареєстровано у місті Луцьку, де студент  місцевого училища, котрий підсів на цю гру,  порізав собі вени. На щастя, хлопця вдалося врятувати.

Але подібні  ігри, як та чума, розповсюджуються світом, тому не факт, що діти Володимирщини не зацікавляться подібними «групами смерті» та, виконуючи покрокові завдання, в кінцевому результаті опиняться на даху якогось будинку.

Як зазачає психолог Володимир-Волинського НВК «ЗОШ №3-ліцей» Богдан Романюк, у комп’ютерах їхнього навчального закладу заблоковано входи в усі соціальні мережі. Проте кожний учень має телефон та планшет, з якого може увійти у будь-яку гру та соціальну групу.  Задля недопущення фатальних випадків, вчителями розроблені відповідні пам’ятки батькам, як себе вести та що потрібно знати про свою дитину, яка ненароком захопилася подібними небезпечними іграми. Найстрашніше, наголошує Богдан Володимирович, що дітвора не може усвідомити того, що коли ти стрибнеш із даху будинку, то ніколи вже не повернеш собі життя, як це подається в грі. Із свідомості підлітків зникає страх перед смертю.

Останніми роками до психолога цього навчального закладу почастішали звернення батьків, яких турбує поведінка їхніх чад. Правда, це не пов’язано і іграми смерті, але  нерідко батьки розповідають про те, що їхні діти стали замкнутими, або навіть погрожують накласти на себе руки. Можливо тим самим вони хочуть просто привернути до себе увагу матері або батька.  Хоча, як зазначив в розмові Богдан Володимирович, близько третини учнів школи виховуються у неповних сім’ях, а дехто з батьків  взяв шлюб удруге. Такі моменти підлітки сприймають надто болісно, що стає поштовхом до створення конфліктних ситуацій в родинах, непорозуміння між дітьми та батьками. Іноді діти вважають, що вони зайві в родині, нікому не потрібні, що є приводом до пошуку собі подібних для подальшого самоутвердження.  Проте, більшість дітей, схильних до суїциду, виховуються у повноцінних сім’ях із достатком.

По роду своєї діяльності Богдан Романюк спільно із учнями школи проводив дослідження щодо інтернет-залежності та захоплення соціальними мережами. Як виявилося, із 1100 учнів навчального закладу 10 відсотків  старшокласників повністю є залежними від інтернету, а 50 %- перебувають у передзалежному стані.  Це вже перші дзвіночки того, що дітвора може потрапити під вплив навіть тих же “груп смерті”.

На звершення розмови психолог виразив побоювання аж надто значною увагою до подібних ігор в ЗМІ, позаяк  це зробило їм велику рекламу. І навіть ті діти або підлітки, які не знали або не реєструвалися в  групах, заради цікавості можуть це зробити. А там для них відкриється зовсім інше бачення життя: інтриги, екстрим, ризики та новизна почуттів.  Тому батькам потрібно більше уваги приділяти своїм дітям, а у випадку підозри на залежність від соціальних груп, пояснити дитині, що в житті є ще багато цікавого та корисного. А найголовніше, що життя дається лише один раз.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!