Як не крути, проте дороги в Україні є проблемою номер один. 

Прикордонний Устилуг також потребує оновлення доріг. Особливо вулиці Володимирської,  що з’єднує Україну із Польщею.  Маленьке містечко на кордоні є лише транзитом та водночас заручником недолугої політики державних мужів.  Бо дорога «Рівне-Луцьк-Устилуг» все ж таки державного значення і про фінанси  на її ремонт повинна турбуватися держава.  Але, як виявляється, сусіди-поляки не стали чекати хто перший «ворухнеться» і вирішили подати приклад.

Як зазначив в розмові голова Устилузької об’єднаної  територіальної громади Віктор Поліщук,  кошти, орієнтовно в сумі 13 мільйонів євро, на ремонт доріг що мають прив’язку до кордону, у тому числі «Рівне-Луцьк-Устилуг»,  дасть Польща.

Із цих грошей відповідна сума буде скерована на  капітальний ремонт відрізку траси від митного переходу «Зосін» до кінця нової сервісної зони, яка буде облаштована  по цій же дорозі за паливною заправкою «ОККО» у сторону села П’ятидні.  Орієнтовно ремонтом буде охоплена дорога  протяжністю 12 кілометрів.

Щодо сервісної зони, як наголосив Віктор Ростиславович,  її довжина становитиме 1200 метрів. На  будівництво та облаштування попередньо планується витратити  близько 3 мільйонів євро.  Смуга відводу сервісної зони складатиме 26 метрів на землях державної власності. Її планують обгородити відбійниками. Планується проектувати дві смуги для руху транспорту та третю смугу  – додаткову на випадок створення різноманітних непередбачуваних ситуацій.

Нинішня ж сервісна зона залишатиметься для обслуговування  подорожуюючих у тому ж вигляді, якою вона є досі.

Разом з тим, як зазначив міський голова Устилуга, у січні цього року відбулася зустріч із столичними проектантами, представниками Волинського обласного автодору, під час якої повідомлено, що в лютому оголошуватиметься тендер на виготовлення проектно-технічної документації. Рішення та результати цього тендеру наразі невідомі.  Існує таке припущення, що підрядниками ремонтних робіт  будуть польські будівельні фірми. Це й не дивно, адже ті, хто дасть кошти, будуть і контролювати їх витрачання.

Під час проведення капітального ремонту дороги  через Устилуг, будівельники мають прокласти нові тротуари аж до сервісної зони, змонтувати на цій же протяжності  вуличне освітлення,  передбачити у місті одностронній рух автотранспорту,  а на перехресті вулиць Дружби та Володимирської поставити світлофор. Яким він буде – стаціонарним чи на вимогу, питання вирішуватиметься в робочому порядку.

Нагальна  потреба у світлофорі виникла вже давно, бо саме у районі цих двох вулиць функціонує лікарня, дитячий садочок та навчальний заклад.  Але чомусь   проектанти не  погоджувалися з цією пропозицією міського голови,  і взамін світлофору пропонували збудувати навісний перехідний міст або ж підземний перехід. Однак ці дві споруди на даній ділянці дороги недоцільно та й нереально збудувати, бо місто пронизане комунікаціями, а питання їх переносу не тільки є дороговартісним, а й потребує доволі  часу.

Роботи по капітальному ремонту дороги та облаштуванні нової сервісної зони  повинні розпочатися уже в цьому році.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!