Ще минулого року мешканці володимирських багатоповерхівок здивовано спостерігали за монтажем газових лічильників на своїх будинках. Кожний по-різному сприймав цю новацію, проте пройшов певний час і дехто з мешканців повністю незадоволений  рахунками на оплату за спожитий газ.  Причини різні.

Прокоментувати, чому люди отримують такі платіжки із баснословними нарахуваннями, ми попросили головного інженера філії Володимир-Волинське управління по газифікації та газопостачанню ПАТ «Волиньгаз» Володимира Любежаніна.

Як зазначив у розмові Володимир Максимович, Кабінетом Міністірів України в січні 2016 року затверджене тимчасове положення «Про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку», яким передбачено формулу розрахунку: загальний об’єм спожитого газу ділиться на кількість зареєстрованих людей у квартирах. Пороте перед тм, як проводити розподіл, від загального об’єму спожитого газу віднімаються сумарні покази індивідуальних лічильників, які встановлені в окремих квартирах.  Норми споживання газу встановлює урядова постанова і на даний час становить 4,4 куб.м на одну особу при наявності газової плити та центрального водопостачання та 14 – при наявності газової плити та газовоого водонагрівача (колонки). Тариф за використаний газ становить відповідно 30,27 та 96,31 грн. за одну особу.

Після надісланих перших повідомлень про оплату за газ зросла кількість скарг (це підтверджують у філії «Волиньгаз») від мешканців багатоповерхівок на те, що при ощадливому використанні газу під час приготуванні їжі на газовій плиті, доводиться платити так же само, як ті, хто мало не цілий день користуються газовою плитою не лише для приготування їжі, а й для обігріву квартири.

Коментуючи дану ситуацію, Володимир Максимович зазначив, що так, ця проблема є, проте поки що газова контора нічого вдіяти не може. Хоча у цьому винні й самі споживачі природного газу, бо позареєстровували у своїх квартирах людей, які там не проживають. А платити потрібно за усіх.

Однак з даної ситуації таки можна віднайти вихід. По-перше, виписати зайвих мешканців; по-друге, встановити індивідуальний лічильник газу; по-третє, від’єднатися від центрального газопостачання. Для цього потрібно звернутися у газову службу по місцю проживання, написати заяву та оплатити відповідну суму за надану послугу.

Жодних комісій, які б моніторили споживання газу окремо кожною квартирою, ніхто створювати не буде. Це не передбачене жодним нормативним документом.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!