Останнім часом мешканці багатоповерхівок масово утеплюють свої житла, після чого будинки стать подібними на картинку із дитячої розмальовки. Хто який хоче колір, таким собі фарбує фасад. А чи так воно має бути, чи може є відповідний документ, яким передбачений  колір  фасаду кожної багатоповерхівки?  І що для цього потрібно, щоб пофарбувати житло таким чином, щоб через певний час не з’явилися муніципали та не склали протокол про порушення Правил благоустрою?

З цими питаннями ми звернулися до начальника управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Тараса Киби.

Як зазначив у розмові Тарас Ярославович,  міськвиконком лояльно відноситься до тих жителів, котрі вирішили утеплювати свої житла. Проте перед фарбуванням отих клаптиків, з яких складається загальний фасад будинку, потрібно спершу звернутися до архітектури за розясненнями та усвідомити, що жодного власника або квартиронаймача не мине відповідальність за самодіяльність у виборі кольору.

У Володимирі-Волинському багатоповерхівки перебувають на балансі ЖЕК або мають свої ОСББ та кооперативи. Замовником паспорту фасаду будинку повинні виступати саме вони. До речі, для підтримки та стимулу створення ОСББ держава виділяє відповідні кошти, за які можна не лише провести відповідні ремонти, а й запровадити енергоощадні техології щляхом утеплення квартир. А для цього потріно виготовити паспорт фасаду будинку.

Проте й донині таких паспортів не виготовлено. І допоки це питання не вирішуватиметься, до того часу фарбувати фасад потрібно у тон самого будинку. Першопочатковий вигляд будинку сірий, то й фарбувати потрібно у цей тон. Якщо будинок із цегли, потрібно свої фасади малювати саме у цей тон. Найкраще взагалі не розмальовувати кожну окрему квартиру, а зачекати, допоки утеплиться повністю будинок, тільки після цього підібрати тон.

А що ж робитимуть із тими жителями, котрі самовільно без будь-яких погоджень або дозволів розфарбували фасади квартир у різні кольори?

Як наголосив Тарас Киба, до кожного такого жителя завітає муніципал та складе протокол. Нехай ніхто не думає, що таким чином намагатимуться наповнювати міський бюджет. Навпаки: саме так міська влада повинна дати зрозуміти кожному, що у місті прийняті Правила благоустрою, які потрібно усім дотримуватися.  Відповідальність за їх нехтування передбачена ст.152 КупАП, штраф за якою сладає мінімум 340 гривень.

У місті вже розпочалася кампанія із приведення до порядку фасадів багатоповерхівок. Вже два будинки спільними зусиллями впорядкували свій окрас: на Академіка Глушкова та в селищі цукрового заводу.

Підсумовуючи розмову, Тарас Ярославович ще раз наголосив на тому, що жодному, хто займається самодіяльністю у плані вибору кольорів фасадів, відповідальності не вдасться уникнути.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!