Учора у приміщенні Володимир-Волинської міської ради відбулося перше засідання новоствореної комісії з  координації дій державних органів, що здійснюють контроль за виробництвом і обігом підакцизних товарів у Володимирі-Волинському.

Розпорядженням міського голови від 14 березня визначено склад комісії, до якого входять представники Володимир-Волинської міської ради,  контролюючих і правоохоронних  органів, зокрема поліції, Держспоживслужби та податкової інспекції.

Відкриваючи засідання, заступник міського голови Лариса Кулікова зазначила, що міська рада останніх два роки неодноразово сигналізувала щодо торгівлі у місті контрафактом та фальсифікатом тютюнових та алкогольних виробів відповідними листами (близько півсотні) до Головного управління поліції та ДФС у Волинській області. Проте дієвих результатів й донині немає. Хоча правоохоронним органам давно відомо, що на вулиці 20 липня проводиться незаконна торгівля вищезазначеним товаром без наявної на те ліцензії.  Тому завдання новоствореної комісії полягає  перш за все у розподілі обов’язків та повноважень.

Підхопивши тему перевірок, новопризначений начальник Володимир-Волинської ОДПІ Ольга Ліщинська зазначила, що другий тиждень поспіль її підлеглі перевіряють усі торгові точки міста на предмет не лише незаконної торгівлі підакцизними товарами, а й сплати решти платежів та податків до бюджету. Однак не завжди власник торгового закладу або продавець надає  достовірну інформацію, тобто не вдається ідентифікувати особу для подальшого складання акту та прийняття рішення.

А по селах і взагалі магазини позамикалися перед прибуттям податківців. Тому начальник ОДПІ запропонувала у склад кожної робочої  групи  ввести правоохоронця, котрому законом надано право встановлювати будь-яку особу.   Представник поліції пан Позняк, зауважив, що  відділ немає можливості на кожну робочу групу виділяти по правоохоронцю, тому запропонував ОДПІ надсилати  листи на ім’я начальника щодо запланованих заходів.  Але ця пропозиція у пані Ліщинської не віднайшла одобрення, оскільки  такі питання потребують оперативності та свого роду нерозголошення інформації щодо об’єктів перевірки.  І вести переписку при тому, що у місті створена комісія, просто немає сенсу.

Уся подальша розмова звелася до того, що більшість представників, які входять до складу комісії, наділені лише правом проведення масово-роз’яснювальної роботи та встановлення факту порушення. Питання притягнення до відповідальності належить все ж таки правоохоронній структурі.

Тому заступник міського голови Лариса Кулікова, підсумовуючи нараду, запропонувала провести зустріч на рівні начальника поліції Михайла Бобика задля узгодження певних моментів організації спільних рейдів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!