На нещодавній нараді у Володимир-Волинській міській раді, присвяченій благоустрою, начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва виконавчого комітету Віктор Фіщук  зазначив, що цьогоріч ремонт вулиць міста  визначатиметься за методикою, яка нині у стадії   розробки студентами та викладачами  Львівської політехніки.  

Ініціатором запровадження та розробки даної новації став директор Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю.Кримського Микола Савельєв.

Що ж це за така методика, яка покладе нову віху у визначенні першочерговості вулиць для ремонту? З цим запитанням ми звернулися безпосередньо до ініціатора цієї новації Миколи Савельєва.

Як виявляється, методика складається із декількох розділів, які в кінцевому результаті вплинуть на сумарний рейтинг, що визначить, яку вулицю потрібно ремонтувати першочергово.

Проект розрахункової частини, наголошує Микола Григорович, нині перебуває на техніко-економічній експертизі, так що приймати зазначені  коефіцієнти як остаточні  поки що рано. А ось поговорити про основні показники, які впливають на  результат, можна. В загальному Методика складається із наступних коефіцієнтів: громадської важливості; технічної доцільності; справедливості.

Якщо вести мову про коефіцієнт громадської важливості, то під час його визначення враховуються наступні обставини: кількість осіб, що проживають на вулиці; площа дорожнього покриття вулиці; автомобілепотік на вулиці із врахуванням загального автомобілепотоку у місті.

Коефіцієнт технічної доцільності залежить від покриття вулиці (асфальт, гравій, брущатка або грунт); ямковості; прокладених комунікацій (наявності або їх відсутності); категорії зональності вулиці; наскрізності вулиці (наскрізна чи тупікова).

Коефіцієнт справедливості  враховує термін попереднього капітального чи поточного ремонту вулиці. Або їх відсутності взагалі.

Загальний рейтинг вулиці визначаєтьтся як співвідношення вищезазначених коефіцієнтів шляхом їх добутку. Проте в остаточному варіанті він залежатиме від готовності жителів вулиці компенсувати певний відсоток вартості ремонтних робіт.

Про якісь цифри мова не ведеться, вони у стадії узгодження. Як і не йдеться про назви та перелік вулиць. Їх визначатимуть тільки після прийняття вищеописаного документу. Швидше усього, список вулиць буде оприлюднений додатково.  Як і сам принцип. Далі справа за самими жителями вулиці: якщо вони згідні долучитися до приведення вулиці до нормального вигляду не на один рік, а хоча б на декілька, повинні не стояти осторонь, а вже вирішувати питання співфінансування.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!