Уже вп’яте, у черговому засіданні правління Асоціації міст України, до якої входить і Володимир-Волинський, узяв участь перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

Разом з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та частиною складу українського уряду учасники засідання обговорили ряд важливих питань житлово-комунальної сфери.

Щонайперше, йшлося про необхідність встановлення пільгових тарифів на електроенергію для зовнішнього освітлення, а для інших міст – і для роботи електротранспорту, адже, як відомо підняття тарифів на електроенергію створює значне додаткове навантаження на місцеві бюджети, які змушені вишукувати кошти, урізаючи інші необхідні видатки. Тому керівники міст України внесли Кабміну обгрунтовану пропозицію  встановити пільгові тарифи, розглянути можливість розроблення державної програми, яка б сприяла впровадженню заходів енергоефективності у сфері зовнішнього освітлення та електротранспорту.

Що стосується ремонту доріг, то Прем’єр-міністр не відкидає зауваження щодо їх жахливого стану. Цьогоріч такі ремонти проводить Укравтодор, втім, уже з наступного року дороги державного значення будуть передаватись на баланс місцевим органам влади. Щоправда тішить те, що кошти на їх ремонт урядовці обіцяють передати місцевим бюджетам у вигляді спеціальних субвенцій.

Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко відповідав на запитання щодо енергозбереження, монетизації пільг і субсидій для підприємств житлово-комунальної галузі.

Проблеми підприємств сфери теплопостачання є практично у всіх містах України. Справа в тім, що  держави заборгувала кошти перед постачальниками послуг за надані населенню пільги та субсидії та за відшкодування різниці в тарифах. Врегулюванню ситуації заважає невідповідність нормативно-правових актів, якими регулюються терміни розрахунків за надані комунпослуги та терміни оплати за використані підприємством енергоресурси,  нездатність тарифів покрити потреби підприємств теплопостачання. Тому рішенням правління Кабміну передано вимогу привести нормативну базу у відповідність, а також створити механізм реструктуризації накопичених боргів.

Представники міських органів самоврядування прозвітували про прийняті місцеві програми підтримки ОСББ та попросили уряд подбати про розроблення такої програми на рівні держави.

Міський голова Києва Віталій Кличко розповів, що столичні ОСББ на впровадження заходів енергоефективності отримують 70% коштів з місцевого бюджету, а от на останній сесії нашої міськради запровадили фінансування 60Х40, хоча перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук не виключає, що київська схема можлива і у нас.

Міський голова Львова Андрій Садовий принагідно звернувся до присутніх з проханням розглянути можливість прийому сміття на полігони побутових відходів міст, які вони представляють. Але у нашому місті це питання вже було обговорене на засіданні голів постійних депутатських комісій та фракцій Володимир-Волинської міської ради. Вирішено, що місцевий полігон не має можливості прийняти львівське сміття.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!