На сайті Міністерства охорони здоров’я з’явилася інформація про запровадження в дію з 1 квітня Програми «Доступні ліки».

Найближчим часом кожний громадянин матиме змогу безкоштовно або за незначною доплатою придбати лікарські засоби, які покращать якість його життя, запобігатимуть  виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма  передбачає забезпечення ліками за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання;  бронхіальна астма та  діабет 2 типу.

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я http://www.moz.gov.ua

Проте дана Програма за думкою місцевих медиків буквально з 1 квітня  не запрацює, оскільки залежить від декількох чинників.

Стало відомо, що на фінансування доступних ліків хворим Володимира-Волинського та району виділено понад 830 тисяч гривень на рік. Однак ці кошти повинні пройти узгодження та розподіл  на  сесії міської ради.

Крім цього,  поки що  невідомий точний перелік ліків, які видаватимуться безкоштовно, а за які доведеться доплачувати хворим людям. Вирішується питання аптечного закладу, який обслуговуватиме пацієнтів, що підпадають під дію Програми.

Щодо придбання ліків, варто зазначити, що без рецепта лікаря жоден із хворих не набуде права їх отримати згідно вищезгаданої Програми.

Доки не відбудуться усі організаційні моменти, не пройде розподіл фінансування, володимирчанам та жителям району варто зберігати спокій. Не потрібно брати штурмом кабінети лікарів, створювати черги в аптеках. Тому радимо слідкувати за новинами нашого сайту, де згодом подамо офіційний коментар фахівців.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!