Обстрілом Генконсульства Польщі в Луцьку та спробу перекриття міжнародної траси Львів – Рава-Руська організували спецслужби Російської Федерації. Замовником провокацій є лідер радикальної громадської організації «Наждак» Микола Дульський. Про це повідомила прес-служба СБУ.

«У 00:08 29 березня в адміністративне приміщення Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку влучив постріл з ручного протитанкового гранатомета. А в 10:15 того ж дня група у складі приблизно ста осіб намагалася перекрити рух автотранспорту на трасі «Львів – Рава-Руська». Час і спосіб проведення акцій свідчать про координацію обох провокацій з метою загострення українсько-польських міждержавних стосунків та оперативної обстановки у середині держави», – йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

За інформацією СБУ, серед учасників перекриття дороги на Львівщині, які вимагали припинити геноцид поляків в Україні, був лише один етнічний поляк. Усі інші – це або підлітки, або особи без постійного місця проживання, й усі вони отримували гроші за участь у перекритті руху. Правоохоронці затримали та допитали 92 учасників цієї провокації.

Як встановила СБУ, організатором провокацій є лідер радикальної громадської організації «Наждак» Микола Дульський, який переховується на території РФ і якого розшукують українські правоохоронці за погрозу вбивства.

Відомо, що на місцевих виборах 2015 року Микола Дульський балотувався на посаду мера Києва, як самовисуванець.

За даними єдиного державного реєстру, ГО «Наждак» зареєстроване у жовтні 2014 року у Києві. Серед засновників організації є також кияни Ірина Дульська, Олександр Дульський та Олексій Григорчук, а також мешканець Запоріжжя Олег Шеремет.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!