11 квітня відбулася позачергова десята сесія Володимир-Волинської районнної ради, на яку прибуло 23 депутати.

Відкриваючи сесію, голова районної ради Роман Гук запропонував хвилиною мовчання вшанувати тих, хто не повернувся зі Сходу.

Після  узгодження порядку денного,  приступили до  озвучення запитів. Депутат Сергій Панасюк звернувся із проблемою примусової заміни редукторів у жителів села Овадне, яку без пояснення причин вимагає коштом людей провести ПАТ «Волиньгаз». Депутат Василь Люлька запропонував  вирішити питання розподілу коштів на ремонт доріг не наприкінці року, а на початку літа. Запити були підтримані.

Першим питанням порядку денного було звернення депутатів районної ради до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, НКРЕ КП щодо скасування рішення із встановлення щомісячної абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Озвучуючи текст звернення, голова депутатської фракції «Батьківщина» Андрій Оніщук зазначив, що у зв’язку із відміною рішення НКРЕ КП, яка відбулася напередодні сесії, це питання ніби вже не є актуальним. Однак, зважаючи на гостроту проблеми та маніпуляції приватного монополіста газу,  текст підкоректували та направили до адресатів з метою  подальшого недопущення прийняття подібних рішень та вимогою відставки голови НКРЕ КП Вовка.

По змінах до бюджету району виступила начальник управління фінансів Олена Бондарук.

У своїй доповіді вона зазначила, що джерелом покриття додаткових видатків є перевиконання власних доходів за 1 квартал, освітня субвенція та інша субвенція, надана обласним бюджетом.  Ці кошти спрямовуються управлінню соціального захисту населення в сумі 30,2 тис. на погашення кредиторської заборгованості; 157,8 тис. – бюджету міста Володимира-Волинського на реалізацію субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу» та 5 млн.681 тис. грн. освітньої субвенції Зимнівській та Устилузькій ОТГ.

Щодо освітньої субвенції, яка викликала хвилю емоцій в залі засідань, Олена Григорівна зазначила, що обсяг освітньої субвенції для району завищений через некоректний розподіл фонду оплати праці педагогічних працівників. Тому й пропонується даний перерозподіл до офіційного врегулювання даної проблеми.

На запитання депутата Вікторії Середи, чи це не відобразиться негативно на заробітній платі вчителям  інших шкіл району, начальник управління відповіла “ні,в жодному разі”.

110 тисяч обласної субвенції скеровано на придбання житла для дітей-сиріт (60 тис)  та на дотацію особистим селянським господарствам, які утримуть три і більше корів (50 тис).  Крім того, 158 тис.грн передано міському бюджету Володимира-Волинського на кап.ремонт ФАП в Охнівці; 35 тис.грн Білинському бюджету для придбання музичої апаратури та 400 тис.грн на співфінансування капітального ремонту дороги Коритниця –Верба.

Із незначними дебатами рішення щодо бюджету прийнято одноголосно.

Третім питанням порядку денного був розгляд звернення колег із Горохівського району до перших осіб держави щодо збереження та ефективного використання національного надбання українців – земель.

Текст звернення озвучила завідуюча загальним відділом райради Тетяна Пасось. Сам текст був об’ємним, тому депутати запропнували заслухати його на наступній сесії або додати від себе в рішення сесії  пропозицію  щодо продовження мораторію на продаж земель с\г призначення.  На це пристала більшість присутніх депутатів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!