Перша згадка про сходження Благодатного вогню напередодні Воскресіння Христового датується IV століттям. Явище, яке відбувається раз на рік, досі не пояснено наукою.  
Церемонія – “літанія” – починається рано вранці з огляду та опечатування Кувуклії. У храмі проходять урочисті процесії вірменського, коптського і сірійського духівництва. Їх супроводжують “кавваси” – стражники в турецькій формі.

Опівдні від греко-православної патріархії до Гроба Господнього починається головний хресний хід на чолі з єрусалимським патріархом. Хода завершується біля входу в Кувуклію. Всередину вносять велику лампаду, в якій повинен возгорітися вогонь, і 33 свічки – за кількістю років земного життя Ісуса.
Патріарх входить у Кувуклію в одному полотняному підряснику, демонструючи, що при ньому немає сірників чи інших засобів отримання вогню. Вхід за ним знову опечатують, і починається напружене очікування дива.  Вважається, що, якщо молитва залишиться без відповіді, це стане лиховісним знаменням для всього людства, а сам храм буде зруйновано. Очікування триває від декількох хвилин до декількох годин. Перед сходженням вогню храм періодично опромінюють сполохи світла, схожі на спалахи фотоапарата. Іноді, за розповідями очевидців, самі собою загоряються лампади і свічі в руках тих, хто молиться.
Благодатний вогонь патріарх передає назовні через круглі віконця Кувуклії. Прочани, що стоять у перших рядах, запалюють від нього свої свічки і тут же діляться полум’ям з сусідами.

Як зазначає священик собору Різдва Христового отець Ігор Бігун, Благодатний вогонь є підтвердженням того, що Бог з нами та благословляє ще на один рік земного життя. Якщо ж вогонь не зійде – настане кінець всього існування на цьому світі. Сходження благодатного вогню на Гріб Господній – це чудо і особливо шанована подія, яка трапляється кожного року у Велику Суботу  протягом більше двох тисяч років.

Після того, як зійде Благодатний вогонь, від нього запалюють тисячі лампадок, які доставляють в усі храми світу. До Володимира-Волинського, надіється отець Ігор, благодатний вогонь прибуде у понеділок.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!