Відстеження перевезень алкогольної продукції та палива передбачає так званий транспортний пакет, що вступає у силу.

Від сьогодні починають діяти нові правові положення Міністерства фінансів Польщі, – інформує Польське радіо.

Польські фінансово-податкові органи хочуть відстежувати чутливі товари. Йдеться про денатурований спирт, тютюн та паливо. Саме у випадках цих товарів найчастіше відбуваються ухилення від сплати податків та шахрайства. Завдяки новим правилам, як ствердив представник Міністерства фінансів, можна буле відстежувати товари, які перевозять транзитом або територією Польщі.

Податкова та митна служби зможуть краще контролювати податки, що поповнюють державний бюджет. На практиці положення означатимуть необхідність повідомлення про початок перевезення, а також про його прибуття у кінцевий пункт. Цей обов’язок поширюватиметься як на відправника і одержувача товару, так і на перевізників.

Як ствердив речник міністерства Лукаш Свєжевський, введення у життя нових положень не означає негайного накладання штрафів. До кінця квітня компанії та перевізники матимуть час, щоб адаптуватися до нових правил.

Представник відомства повідомив, що нові норми мають поповнити бюджет. Цьогоріч до держбюджету Польщі має надійти приблизно 330 млн злотих (приблизно 78 млн євро). За підрахунками Міністерства фінансів, впродовж 10 років скарбниця держави отримає приблизно 6,5 млрд злотих (1,5 млрд євро).

Нові положення критикують паливні організації та ті, які об’єднують перевізників.

Це ще одне, після паливного і енергетичного пакету положення, що має допомогти зменшити чорний ринок у галузі сировини.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!