У квітні понад 240 тис споживачів газу Волинської області вперше отримають рахунки за блакитне паливо, в яких на додачу до обсягу спожитого газу в кубометрах, міститься інформація про те, скільки це складає в таких одиницях енергії як кВт*год, Гкал і МДж. Таким чином волиняни зможуть контролювати, як змінюється калорійність газу, та порівняти, яким енергоресурсом вигідніше обігрівати  житло.

НКРЕКП прийняло рішення про обов’язкову публікацію в рахунках за газ додаткової інформації щодо того, скільки обсяг споживання газу складає в енергетичних одиницях. До речі, в країнах Євросоюзу облік споживання газу в кВт*год, Гкал або МДж прийнятий для того, щоб споживач легше орієнтувався в вартості різних енергоресурсів.

На виконання рішення держрегулятора, ТОВ «ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ» підготував новий формат рахунків для волинян з повною інформацією про спожитий газ у березні. В ньому вказані звичайні данні та розрахунок сплати за газ в кубометрах, а також додаткова інформація про енергетичну цінність цього газу в енергетичних одиницях.

«Така новація для споживачів матиме лише інформаційний характер, адже оплата за послуги із газопостачання буде здійснюватися звичним способом – за кубометри. Додаткові данні про якість газу відповідає принципам прозорості, що є однією з Третього енергетичного пакету Європейського Союзу»,- сказав директор «ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТУ» Микола Тищук.

Коли обсяг спожитого газу в кубометрах враховують в кіловат-години (кВт*год), гігакалорії (Гкал) і мегаджоулі (МДж), то беруть до уваги маршрут постачання газу до споживача, що дозволяє встановити калорійність і її зміну. Ознайомитися із маршрутами газу на Волині, споживачі можуть на сайті ПАТ «Волиньгаз», там же щомісяця публікуються паспорти якості палива по кожному із маршрутів, а також наведено приклади, як саме споживачі можуть самостійно перевірити власне енергоспоживання.

Нагадаємо, згідно з вимогами ГОСТу 5542-87 «Гази горючі природні для промислового і комунально-побутового призначення» калорійність газу (або теплота згоряння) не повинна бути нижчою, ніж 7600 ккал/куб.м.

Регулярні аналізи якості газу на Волині показали, що його середня калорійність протягом року коливається від 8 000 до 8 200 ккал/м.куб. Для незалежної оцінки якості газу на Волині уже в 2017 році було проведено і публічний відбір проб палива трьома різними лабораторіями, одна з яких є незалежною. Усі лабораторні дослідження підтвердили, що параметри якості газу, який надходить в оселі волинян не мають відхилень, а теплота згоряння газу – відповідає вимогам держстандарту.

Інформація ТОВ «ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ»

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!