На обліку у Володимир-Волинському міськрайонному  центрі зайнятості перебуває  614 безробтних, з яких 295  осіб після 40 років. Упродовж цього року вдалося підшукати роботу 185  безробітним із числа тих, кому за…   

Як зазначила заступник директора Надія Веремчук, при пошуку роботи спеціалісти центру зайнятості виходять із положень статті 46 Закону України «Про зайнятість населення», тобто фаху, стажу, рівня освіти. Тому без згоди безробітного та проти  волі ніхто силоміць його не працевлаштовуватиме. Щодо підбору вакансій, Надія Миколаївна зауважила, що тісна співпраця налагоджена з усіма роботодавцями Володимирщини.

Крім того, спеціалістами постійно моніториться ринок праці шляхом вивчення пропозицій працевлаштування на відповідних сайтах та оголошеннях у ЗМІ.  Крім того, в державі працює програма винятково для тих, кому за 40 і більше – навчання за  ваучерами. За період її запуску цим правом скористалося 47 осіб, які звернулися до центру зайнятості. Здебільшого безробітні  за рахунок держави здобували такі професії, як робітник фермерського господарства, тракторист, газоелектрозварювальник.  Проте усім підряд безкоштовне навчання або перекваліфікація не гарантується.  Для того, щоб отримати ваучер  потрібно мати не менше  45 років, 15 років страхового стажу,  професійно-технічну або вищу освіту і не перебувати у центрі зайнятості на обліку.  Тому цим правом можуть  скористатися й ті, хто має місце праці, проте бажає здобути ще одну професію.

Ще одним пріоритетним напрямком співпраці центру зайнятості з безробітними є надання разової допомоги для відкриття власної справи. Для цього потрібно скласти та захистити бізнес-план. У минулому році 37 осіб із числа безробітних скористалися даною програмою підтримки та зареєстрували підприємницьку діяльність, з яких 13 осіб віком від  40 років.

Не можна сказати, що держава не турбується про своїх громадян, які втратили роботу. Ось тільки з кожним роком її все важче відшукувати.

Найбільшим роботодавцем у Володимирі, як виявилося, є Володимир-Волинська птахофабрика. Там завжди є вільні робочі місця, в основному для обслуговуючого персоналу на пташники. І заробітна плата висока – від 5000 і вище. Найзатребуванішими на Володимирщині є продавці. Про це говорять вивіски на дверях та вікнах мало не всіх торгових закладів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!