Історія призупинення навчального процесу в Амбуківській ЗОШ І ступеня взяла свій початиок майже рік тому. І можливо б ще раніше цей навчальний заклад, так би мовити, закрили б, якби не батьки. Вони готові були купувати тверде паливо за власний кошт, аби тільки діти ходили в школу у рідному селі.

Однак дітей щоразу меншає, а затрати на одного учня, як зазначив голова Устилузької ОТГ Віктор Поліщук на сесії міської ради, становлять 27 тисяч гривень при розрахунковому показнику у 8-9 тисяч.

Перед сесією Устилузький міський голова вкотре зустрічався із батьками тих 7 дітей, які навчаються в школі, пояснив ситуацію та повідомив, що дітей доставлятиме до  Лудинської ЗОШ або шкільний автобус, якого на умовах співфінансування обіцяє придбати Волинська ОДА, або ж узгодять графік руху із перевізником. Крім того, цьогоріч планується відремонтувати дорогу до Лудина, тобто усе робиться для того, аби нічого не заважало діткам здобувати знання.  В Амбуківській школі відсутній компю’терний клас, спортзал.  До того ж, через два роки будуть визначатися опорні школи, і усі малокомплектні рано чи пізно призупинять своє функціонування.

Зважаючи на це, депутати підтримали рішення і вже з нового навчального року дітей довозитимуть до Лудинського навчального закладу. Єдине, на чому загострили депутати увагу, це на збереженні самого приміщення. А то може згодом бути так, як із Амбуківською заставою, яку практично рознесли по цеглині.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!