Довгий час усіх, хто оформив субсидію на житлово-комунальні послуги «годували» обіцянками щодо повернення зекономленої субсидії грошима. Щоразу називалися інші умови, визначалися якісь пілотні регіони та навіть рекомендували, на що ці кошти може витратити субсидіант. І ось дочекалися так званої монетизації.

З інформації управління соціального захисту населення Володимир-Волинської РДА, виплата частини субсидій у вигляді грошових коштів відбуватиметься на підставі заяви громадянина. Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає виплату енергоощадним родинам в наступному еквіваленті вартості зекономлених 150 кВт електроенергії  або 100 кубів газу. Варто зауважити, що ці норми стосуються винятково опалення.

До 1 липня підприємства-виробники або надавачі послуг газо- та електропосчтачання в паперовому та електронному  вигляді повинні надати управлінню соціального захисту населення списки енергоощадих субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Останнім, тобто одержувачам субсидій, варто звернутися до установи соціального захисту за місцем проживання  із заявою в термін із 1 липня до 1 вересня, на підставі якої й проповодитиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

А задля отримання інформації щодо заощаджених енергоносіїв, кожний субсидіант має право звернутися до постачальника газу чи електроенергії, якщо вона використовується для опалення житла. Кошти перераховуватимуться на банківський рахунок , який на момент подачі заяви повинен вже бути відкритим. В яком банку – право вибору кожного.

Варто наголосити, що відповідно до статті 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від виду виплати, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація жодним чином не впливає на процес декларування, а одержана від держави сума не повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!