Жодна інша партія не демонструє таку непохитність і запеклу боротьбу проти «олігархічної коаліції» так, як ВО «Свобода». Депутати-свободівці проявляють активну словесну діяльність, у всі часи жорстко критикують чинну владу та публічно дотримуються суворої дисципліни у висловах та діях. Адже в партії навіть є відповідна посада заступника голови з питань партійної дисципліни. Тим не менше, моноліт партії то тут, то там дає тріщини.

Не так давно представники Володимир-Волинської районної організації «Свободи» виявились замішаними у діяльності злочинного угрупування, що контрабандним шляхом переправляло на Польщу російське озброєння.

Просто перед останніми виборами до об’єднаних громад прес-служба прокуратури м. Києва повідомила про те, що її працівники разом зі співробітниками СБУ викрили на корупційному злочині депутата Київської обласної ради, голову постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Київської обласної ради Максима Запаскіна, який є членом партії ВО «Свобода».

Чи впливають такого роду скандали на рейтинг політичної сили, невідомо, але в результаті «Свобода» змогла похвалитись аж 9 депутатами ОТГ після виборів у 40 громадах України. Отримуючи на нових виборах мізерний вплив на прийняття рішень у владі через представників, яких можна перелічити на пальцях, «Свобода» крім того втрачає і діючих депутатів.

Тільки минулого місяця керівні лави партії покинули відразу троє депутатів місцевої ради. Усі з Тернополя. Це другий за останні три місяці випадок. І так як перший був у Володимир-Волинській міській раді, то прокоментувати ситуацію ми попросили колишнього керівника міського осередку і фракції у міськраді Сергія Кобу:

– Ще 14 лютого я прийняв для себе дуже важке, але правильне рішення скласти повноваження керівника міської організації партії та вийти з лав «Свободи». Розумів, що накази партійних «босів» лише шкодять громаді міста. Останнім часом ряди партії покидають кращі з кращих по всій Україні, зокрема, в квітні членство у ній припинили керівники першої ланки у місті Тернополі, де «Свобода» перебуває на чолі місцевої влади, Роман Навроцький, Ігор Турський та Іван Сороколіт.

Партійне керівництво у відповідь на такі кроки застосовує перевірені технології, звинувачуючи колишніх однопартійців у відходженні від програмових засад партії і, звичайно, голосуванні всупереч рішенням місцевої організації. Це позиціонується як «зрада», хоча насправді виконання наказів центрального керівництва партії було б реальною зрадою інтересів виборців, мешканців міста.

Не оминули такі звинувачення і мене, але на той бруд, яким мене поливали, відповідати не буду, бо бажаю залишитись вищим від політичних «розбірок». І насамкінець, хотілось би порадити партійним лідерам «Свободи»  нарешті відійти від гучних гасел і безпідставних звинувачень, а зайнятись реальними справами, які так необхідні суспільству в цей важкий і нестабільний час.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!