Міністерство юстиції щоразу розширює свої послуги, які є вкрай важливими у повсякденному житті кожного з нас. Так два роки тому запроваджено проставлення апостиля, яким  окрім засвідчення дійсності підпису та компетенції особи, що підписала (видала) офіційний документ,  в окремих випадках, засвідчується дійсність штампа або печатки, що скріплює документ.  

Як зазначають у відділі ДРАЦС міста Володимира-Волинського, з 20 листопада 2015 року змінено порядок проставеяння апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами.

Заяву на проставлення апостиля може подати будь-яка особа за умови надання документа про особу: паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу іноземця. Заяву можна подати особисто або надіслати поштою. Умовою надіслання заяви через поштові відділення є заява про проставлення апостиля із-за кордону або на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану.

До заяви про проставлення апостиля додається оригінал документа, на якому потрібно проставити апостиль, документ про сплату послуги або документ (копія), який надає право  на звільнення від сплати.

Наказом Мінюсту встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах: для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (51 грн); для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн). Будь-яка інша плата за проставлення апостиля не вимагається. Рахунок для сплати  послуги за проставлення апостиля можна дізнатися у спеціалістів відділу ДРАЦС.

Від сплати звільняються інваліди І та ІІ груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, чорнобильці І категорії та діти-сироти у разі проставлення апостиля на документах, що стосуються безпосередньо даної категорії громадян.

Термін розгляду документів для проставлення апостиля (або відмова) та їх видача здійснюється упродовж до 2 робочих днів. У разі необхідності в додаткових документах або їх перевірки, строк розгляду продовжується до 20 робочих днів. Документи надаються особі, яка подала заяву або  іншій особі на підставі відповідної довіреності.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!