26 квітня  Кабінетом Міністрів прийнято Постанову №300, якою дещо змінено прядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

За інформацією управління соціального захисту населення Володимир-Волинської РДА, подамо тільки те, що стосуватиметься самих змін.

В наступному опалювальному періоді безготівкова адресна субсидія враховуватиме послуги транспортування та розподілу природного газу.

Право прийняття рішень щодо надання субсидій у випадках, не передбачених Положенням, надано комісіям, які будуть утворені при районних адміністраціях та виконкомах місцевих органів самоврядування.

До сукупного доходу для призначення субсидій не враховуватимуться доходи у вигляді депозитів від соціальних та пенсійних рахунках.

Субсидія призначатметься виходячи із розміру середньомісячного сукупного доходу за 12 місяців, що передують місяцю попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. При здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для тих, хто вже її одержував, враховуються доходи за період з квітня попереднього по березень поточного року.

У разі отримання інформації про прострочену понад місяць заборгованість із оплати послуг, субсидія на наступний термін не призначається. Якщо громадянин  впродовж 2-х місяців документально підтвердив сплату заборгованості, субсидія призначається з дати закінчення попередньої субсидії або  місяця погашення заборгованості.

Якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих у приміщенні, подаються нові заява та декларація.

Щодо доходів, які враховуватимуться під час призначення субсидії, варто наголосити, що значних змін не відбулося. Якщо   дохід відсутній або менший вд прожиткового мінімуму, пд час розрахунку враховуватиметься один або два прожиткових мінімуми. Однак, коли упродовж періоду людина, що має право на оформлення субсидії, одержувала хоча б один з видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні, по догляду до трирічного віку дитини, допомогу інвалідам з дитинства, допомогу по догляд з інвалідом І-ІІ груп внаслідок психічного розладу, допомогу особам, що не мають права на пенсію, допомогу по безробіттю станом на кінець періоду, за який враховуються такі доходи, в розрахунок субсидії включаються фактичні розміри доходів.

Звісно, це основні відмінності  у призначенні субсидії. Є ще ряд моментів, які згодом коментуватимуться спеціалістами управління соціального захисту під час практичного застосування нових положень. То ж слідкуйте за нашими повідомленнями.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!