15 травня у Володимирі-Волинському за ініціативою   місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся круглий стіл на тему: «Залучення громади до обговорення актуальних проблем місцевого рівня: обмін думками та інформацією».

На зустріч було запрошено керівників місцевих центрів Ковеля, Любомля, Червонограду, Луцька, голів Шацької та Любомльської районної рад, голів Устилузької, Зимнівської та Павлівської ОТГ.

Відкриваючи зустріч, директор Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Наталія Смолярчук наголосила, що сьогодні все частіше  відбуваються громадські акції, по’вязані з конфліктними ситуаціями із забудовниками, з неправомірними рішеннями місцевих рад та їх виконкомів під час вирішення земельних питань, використанням бюджетних коштів.  Тобто, громадяни все більше відчувають потребу впливати на рішення органів місцевого самоврядування з метою створення комфортних умов у своїх населених пунктах.

Тому завданням центру є переорієнтація системи безоплатної правової допомоги на посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад. Задля цього потрібно допомагати вразливим верствам населення і створювати для них рівні можливості для  пошуку справедливості та доступу до правосуддя. Одним із таких способів є моніторниг звернень громадян, який проводять бюро правової допомоги.

Щодо залучення громади до обговорення актуальних проблем озвучувала голова правління ГО «Мережа правового розвитку», тренер, експерт ГО «Центр зростання громад» Олена Матвійчук. Успішні практики залучення органів місцевого самоврядування та ресурсів місцевих бюджетів до надання безоплатної правової допомоги презентувала начальник Іваничівського бюро правової допомоги Надія Адамович.

Захід мав досить таки насичену програму, яка завершилася ознайомленням з діяльністю Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Кожний із учасників круглого столу ділився думками, напрацюваннями  та вносив пропозиції, а голови ОТГ – набиралися досвіду та озвучували питання, які найбільше турбують населення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!