17 травня у міській раді відбувся круглий стіл на тему «Запровадження бюджету участі у Володимирі-Волинському». На дану зустріч запрошено активну молодь, депутатів міської ради та представників громадськості. Гості зі Львова та Києва презентували  сайт «Громадський проект» та навчали налагодженню партнерства між громадою та владою.

Відкриваючи засідання, заступник міського голови Лариса Кулікова наголосила, що в місті є багато ідей, які йдуть від громади, проте не всі вони варті уваги та можуть бути реалізовані. А все тому, що не мають підтримки або від влади, або від громади.

Саме про бюджет участі, як інстурументу налагодження партнерства влади і громади, презентувала заступник директора департаменту фінансової політики Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Олена Нижник.

У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що влада та громада іноді не готові до співпраці у плані написання та впрповадження проектів, авторами яких є представники громади.  Тому основним завданням влади є покращення доступу громадськості до інформації, прозорість бюджету, громадський контроль та участь громади у прийнятті рішень та ефективного використання коштів.  Пані Нижник також наголосила, що Інститут співпрацює із багатьма містами України в плані реалізації проектів, які  презентує громада.

Депутат міської ради Максим Клим’юк поцікавився у гостей, яким чином мотивувати людей для написання проектів. Чи можна передбачити в міському бюджеті  додаткове фінансування для виплати  винагород авторам проектів, адже люди витрачають свій час для їх написання  та реалізації?  На що пані Нижник відповіла, що такі витрати не передбачаються, позаяк можна увіковічнити автора проекту відповідною табличкою або преміюванням міського голови, грамотою чи  нагородою.

Менеджер з навчання ГО Social Boots  Катерина Сідало  презентувала  сайт Громадського проекту, ознайомивши присутніх із практичною його роботою.  Додатково зазначила, що у Володимирі-Волинському вже зареєстровано подібний сайт, на якому кожний може представити свій проект.

Експерт Інституту регіонального розвитку Андрій Пелехатий зупинився на участі громади у бюджетному процесі, при цьому наголосив, що найкращими авторами проекту можуть бути депутати. Адже хто, як не депутат, краще знає проблеми своїх виборців. Тим самим він залучає громаду до вирішення місцевих проблем та контролю за ефективним використанням бюджетних коштів.  І головною нагородою депутату стане вдячність його виборців та підтримка на наступних виборах.

На завершення начальник управління економічного розвитку виконкому міської ради Оксана Субицька презентувала Положення бюджету участі міста Володимира-Волинського.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!