23 травня стартувало ЗНО. Це надто відповідальний період, який для декотрого може завершитися обвалом сподівань. Тому, зібравши усю інформацію про ЗНО, ми вирішили подати  декілька основних правил, які є обов’язковими під час складання зовнішнього незалежного оцінювання із предметів. У разу їх порушення робота   може бути незарахованою, а учасник – позбавлений права додаткової сесії.

  1. Не запізнюватися на основну сесію. Бо на додаткову зареєстровують тільки за наявності поважних причин: хвороба, підтверджена довідкою форми №095. Поважною причиною можуть бути міжнародні олімпіади або змагання.
  2. Мати при собі паспорт або свідоцтво про народження¸які є основою для видачі пропуску.
  3. Для написання роботи потрібно мати капілярні ручки із чорним наповнювачем. Бажано дві.
  4. Дозволено взяти із собою прозору пляшку із водою та ліки.
  5. Похід до туалету не обмежений кількістю. Однак кожний візит до вбиральні записується в протокол інструктором та супроводжуватиметься черговим.
  6. Не дивуйтеся, коли під час технологічної перерви в аудиторію зайде працівник поліції із металодетектором та попросить кожного піднятися зі свого місця для перевірки. Якщо, скажімо, прилад “запищав”, то попросять підняти сорочку чи показати кишені. І у випадку наявності мобільного телефону учасника ЗНО побавляють права продовжувати виконання роботи. Заборонено мати із собою смарт-годинники, навушники та флеш-накопичувачі,  USB-кабелі. Власник усіх цих предметів, у разі їх виявлення,  змушений буде залишити пункт проведення ЗНО достроково, а результат виконання тесту з певного предмета буде анульовано.
  7. Якщо учасник ЗНО незгідний із отриманими результатами, він може подати апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти, де буде створена Апеляційна комісія. Там роботу ще раз перевірять і, або буде новий результат, або підтвердження старого.
  8. Апеляційну заяву можна подати протягом п’яти !!! календарних днів з урахуванням дня оголошення результатів тестування. Понад цього терміну заява не розглядатиметься.  Апеляційну заяву варто надсилати в письмовій формі рекомендованим листом.

Тож бажаємо успіхів та гарних результатів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!