30 травня відбулася колегія Володимир-Волинської РДА, де заслуховувалися питання завершення опалювального періоду та підготовка до нового, ефективність використання коштів за спожиті енергоносії, стан готовності до пожежонебезпечного періоду та функціонування місцевих і добровільних пожежо-рятувальних підрозділів.

Що стосується опалювальних періодів, то, як наголосив начальник управління містобудування, архітектури та  житлово-комунального господарства  Петро Чуцький, минулий пройшов без серйозних аварійних ситуацій. Щодо опалювального періоду 2017-2018 років, варто вже приступати до підготовки. У минулому році   витрачено 5,1 мільйона гривень на заходи із енергобереження по 10 навчальних закладах району. Однак в основному кошти йшли на заміну вікон, дверей та утеплення фасадів, а переведення котельні на тверде паливо  заплановане лише в Суходільській ЗОШ.   Поряд з тим, практично 60 відсотків закладів культури взагалі позбавлені опалення, решта – обігрівається за допомогою електричних приладів.  Окремо Петро Андрійович зупинився на заборгованості населення за газ – 35,2 мільйона гривень разом із субсидіями. Зважаючи на це, голова РДА Наталія Василець дала доручення зробити розгорнутий аналіз та розіслати по усіх сільських радах списки боржників.

Щодо ефективності використання коштів на оплату енергоносіїв в бюджетних установах  району  доповідала заступник управління фінансів Валентина Ващук.  Враховуючи тарифи, Березовичівській сільській раді потрібно додатково виділити асигнувань в розмірі 1325 грн. на оплату електричної енергії, а закладам освіти – 14221 грн. Перевищено ліміти споживання природного газу, тому установам районного підпорядкування потрібно додатково виділити для його оплати 322,6 тис. грн. Існує проблема забезпечення асигнуваннями потреби в оплаті за спожиту теплову енергію до кінця року районним будинком культури. Причина – зменшення обсягу іншої субвенції з бюджетів Устилузької та Зимнівської ОТГ. У 2017 році передбачається здійснити заходи з енергозбереження на суму 873, 7 ти.грн, з яких станом на травень освоєно лише 60,3 тис.грн.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту Юрій Ліщук охарактеризував стан пожежної безпеки та рівень підготовки пожежних команд.

З виступу стало відомо, що не усі пожежні автомобілі знаходяться у стані готовності, по деяких сільських радах відсутні добровільні пожежні формування, а стан водонапірних башт та гідрантів, які є основою для забезпечнння автомобілів водою, бажає бути кращим. Основна причина такої ситуації – відсутність достатнього фінансування  та інертність голів органів місцевого самоврядування.  В районі зафіксовано 22 пожежі, в яких 2 людей загинуло. Нещодавно, завдяки зливним дощам, вдалося уникнути розповсюдження вогню  торфовищами району, які горять через необережне поводження із вогнем. Мають місце непоодинокі випадки запалювання соломи, сухої трави та стихійних сміттєзвалищ.

По усіх питаннях прийняті відповідні рішення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!