Нарешті наш народ дочекався медичної реформи. Верховна Рада у першому читанні підтримала урядовий законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який дає початок медичній реформі в Україні.

Запропоновані зміни передбачають перехід на міжнародні протоколи лікування, створення Національної служби здоров’я, запровадження принципу “гроші ідуть за пацієнтом” і державного гарантованого пакету послуг та ліків.

Згідно із задумом, держава гарантує повне покриття витрат (якщо не помиляємося – 210 гривень) на первинній (сімейні лікарі), екстреній (невідкладна допомога) та паліативній ланках. У випадках потреби спеціалізованих та високоспеціалізованих втручань пацієнтам пропонуватимуть співоплату, що фактично скасовує безкоштовну медицину в Україні.      

Якщо парламент ухвалить закон остаточно, медична реформа на первинній ланці повинна почати діяти з початку наступного року. А як вона діятиме, кожний з нас відчує на собі.   

Володимирчан й донині хвилює доля госпітального округу на базі Володимир-Волинського ТМО. Поки що міністерство та уряд не дійшли до єдиної згоди. Проте, як повідомляє «Волинська правда», голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик під час наради 29 травня заявив,  що область не потребує більше трьох госпітальних округів.  До цього списку Володимир-Волинський не входить.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!