Після довготривалого холоду   настало тепло. На дворі літо. Люди намагаються частіше вибиратися на природу, не здогадуючись про те, що на них чатують різноманітні комахи та навіть змії. Особливо небезпечним є кліщ, яких у природі налічується декілька десятків тисяч різновидів. Значна частина кліщів є переносниками важких захворювань, зокрема хвороби Лайма або кліщового бореліозу та вірусного кліщового енцефаліту. Ці захворювання можуть мати дуже важкий перебіг, призводити до інвалідності, а іноді й до смерті хворого.

Примітно й те, що кліщі нині є повсюди: у міських парках, скверах та лісосмугах. Після зимової сплячки, саме коли настає тепло, голодні кліщі активізуються та намагаються добряче «поживитися» кров’ю  людей та тварин.

Як зазначає головний лікар   ЦПМСД Володимир-Волинського ТМО Катерина Чубок,  щоденно впродовж останні три тижні за допомогою хірурга звертається один-два пацієнти, які виявили на собі кліщі. Є й такі, хто звертається з проханням дістати рештки кліща після невдалого його смикання. Тому фахівці радять не намагатися самостійно виривати кліщ із тіла, а обов’язково  звертатися до лікаря. Якщо немає змоги вчасно добратися до лікарні, краще зверху змастити кліщ олією.  У такому випадку він може  вибратися назовні.  Знятого кліща слід помістити у дезрозчин або спалити і ретельно слідкувати за своїм здоров’ям: при підвищенні температури, появі нездужання, головного болю, ломоти у тілі, млявості чи почервонінні на місці укусу негайно зверніться до лікаря.

Задля того аби себе убезпечити від укусів кліщів під час походу до лісу чи парку, одягайте світлий одяг, в якому щільно застібаються комірець і рукава.  Під час прогулянки, з періодичністю 1,5-2 години, оглядайте себе і своїх супутників.  Повернувшись додому уважно обстежте себе перед дзеркалом. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!