Як  з’ясувала “Сегодня”, Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон, який змінює правила парковки і покарання за їх порушення. Тепер в Україні можуть з’явитися паркувальні інспектори, протоколи про порушення залишатимуть “під двірником”, а самі порушення фотографуватимуть. Головне нововведення – у патрульних поліцейських і спецінспекторів з паркування (їх призначать місцеві органи влади) з’явиться право штрафувати порушників правил стоянки в їх відсутність, як це прийнято в Європі. Квитанцію про штраф і копію протоколу про порушення посадова особа може залишити на лобовому склі автомобіля. Зараз оштрафувати порушника може тільки патрульний поліцейський і лише в момент неправильного паркування, або дочекавшись, коли той з’явиться біля свого авто.

Закон передбачає, що будь-яке порушення правил паркування обов’язково має бути задокументовано за допомогою фотофіксації. Всі фото інспектори “заливатимуть” на спеціальний сайт, де кожен порушник зможе “знайти себе” за номером фото.

Хочуть підняти і штрафи за порушення правил паркування. За несплату стоянки на платній парковці пропонують штрафувати в 20-кратному розмірі від вартості години парковки.   

Якщо закон буде прийнято остаточно, чекатимемо ще одну службу – спеціснспекторів, які призначатиме міська влада.   

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!